İPUÇLARIM

Köpeğimi Pirelerden Nasıl Korurum?

Köpeğimi Pirelerden Nasıl Korurum?

Eğer sizinde bir can dostunuz yani bir köpeğiniz var ise o zaman canınızı en çok sıkan şey pire sorunu olmalı. Köpeğinizi pirelerden korumak için elinizden geleni yaptığınızdan eminim ama isterseniz gelin birde burada sizlere sunacağım önerilere de bir göz atın.

Pireleri Yok Etmek İçin Öneriler

• Almanız gereken ilk önlem pire mevsimi başlamadan hemen önce yaklaşık 1 ay önce pireyle savaş günü ilan etmenizdir.
• Pire ile savaşmada ikinci en büyük önlem ise evinizi sürekli elektrik süpürgesi ile sık sık süpürmenizdir. Süpürmede en büyük püf nokta evinizdeki her santimetre kareyi süpürmenizdir. Köpeğinizin gezmediği yerleri dahi atlamamalısınız. Eviniz duvardan duvara parke veya halı dahi olsa sürekli ve düzenli olarak evinizin her santimetre karesini süpürmelisiniz. Köpeğinizin gezmediği yerleri dahi atlamamalısınız. Eviniz duvardan duvara parke veya halı dahi olsa sürekli ve üzenli olarak evinizi süpürmelisiniz.
• Her süpürme işleminden sonra hemen süpürgenin içini yani torbasını boş bir torbaya boşaltmalı ve hemen çöp kutusuna atmalısınız. Kesinlikle süpürgeyi bekletmemeli ve boşalttığınız çöp torbasını evde tutmamalısınız.
• Eğer bahçeniz var ise o zaman muhakkak bahçenize pire spreyi sıkmalısınız.

pirelerden kopegimi koruma yontemleri (640 x 320)• Evinizi ne kadar temizlerseniz temizleyin eviniz cilalanmış gibi parlasa dahi temizlikten pireler evinize tekrar gelebilir o yüzden evinizin içini dahi pire spreyi ile iyice temizlemeniz gerekmektedir.
• Pire mevsimi bittiğinde ise hemen her şey geçti demeyin ve soğuk aylarda dahi aynı işlemleri uygulamayı sakın ihmal etmeyin. Pire sıcak mevsimi sever kış aylarında ne işi var benim evimde demeyin. Eğer evinizde sıcak bir ortam var ise pireler rahatlıkla evinizin içinde kış aylarında dahi üremeye devam edebilirler.
• Evdeki yemeklerinizi ortada yada açık bırakmayın. Yemekleri saklama kaplarında ve dolapta tutun.
• Köpeğiniz yemeğini yedikten sonra yemek kalıntılarını sakın mama kabında bırakmayın. Sı gereken en sağlıklı yöntem köpeğinizin mama kabını hemen yıkayıp kurutmak olacaktır.
• Evdeki yemek kırıntılarının önünü alın ve gerek tezgahta olsun gerekse köpeğinizin mama kabında olsun hiçbir şekilde yemek artıklarına, kırıntılarına ve su birikintilerine izin vermeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.