Karaciğer Ve Safrakesesi Problemleri Ve Tedavisi

Karaciğer Ve Safrakesesi Problemleri Ve Tedavisi

Ciddi olan karaciğer ve safrakesesi sorunları uzman müdahale gerektiren durumlardır. Ancak uzman tedavinin yanı sıra bitkisel tedavilerle de iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Karaciğer Tedavisi

Karaciğer yemiş olduğumuz yemekleri enzimlere, vitaminlere ve pıhtılaşma etkenlerine dönüştüren, artan şeker ile demiri depolayan çok önemli bir organdır. Karaciğer bunların yanı sıra vücuttaki toksinlerin kana karışmasına da mani olur.

Karaciğer sağlığını korumak için sürekli ve düzenli olarak dulavrat otu çayları içerek karaciğeri temizleyebilirsiniz.  Ayrıca arada bir karahindiba ile dulavrat otu çayları ile karaciğeri tedavi edebilirsiniz.

Safrakesesi Ve Tedavisi

Safrakesesi, karaciğerin üretmiş olduğu safrayı depolayıp yoğunlaştırır. Tüm safrakesesi sorunları genellikle yağlı yiyecekler yendiği zaman meydana gelir ve karın ağrısı ile kalp yanmasına neden olur.

Ayrıca safrakesesi taşı sorunu uzun yıllar boyunca sürebilen bir rahatsızlıktır. Soluma, şiddetli karın ağrısı, üst karın bölgesi hassasiyeti, terleme gibi belirtiler ani iltihaplanmanın oluştuğunu göstermektedir.

Acı olan otlar bu rahatsızlıklarda hem hazmı kolaylaştırır hem de safrayı sıvılaştırır. Koyun otu, devedikeni tohumları ve de pelinden hazırladığınız çay ya da aynı miktardaki püsküllü ağaç kabuğu, devedikeni tohumu ve karahindiba kökünü karıştırıp iyice kaynatarak da içebilirsiniz.

Safrakesesi İçin Limon Suyu Ve Zeytinyağı Tedavisi

Kahvaltının ardına ve akşamın ilk saatlerine dek kesinlikle hiçbir şey yemeyin ve akşam 30 ila 50 mili litre zeytinyağı ve hemen ardına mümkün olduğu kadar az ılık su ile sulandırılmış olan ya da 2 limondan hazırladığınız limon suyunu içebilirsiniz.

Akşam süresince bu karışımı 500 mili litre kadar zeytinyağı ile 9 ya da 10 limon bitirene dek en az 20 ila 30 dakika da bir tekrar edin.

Küçük ya da kumlu olan safra taşlarının artıklarını bu yöntemle 3 gün içerisinde vücudunuzdan atacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder