İPUÇLARIM

Kandida Mantar Hastalığı Ve Tedavisi

Kandida Mantar Hastalığı Ve Tedavisi

Kandida mantar hastalığı adı üstünde bir tür mantar hastalığıdır. Mantar enfeksiyonları ağrı, sancı, vajinal pamukçuk ve hazım problemlerinin yanı sıra daha birçok farklı rahatsızlığa yol açabilir. Bazı uzmanlar mantarın üretmiş olduğu iltihap yani enfeksiyonun sinir bozuklukları ile adet düzensizliklerine neden olduğu konusunda hem fikirdirler.

Kandida aksları kişinin vücuduna etkide bulunan 60 ila 70 mantardan en yaygın olanı olarak bilinmektedir. Bu mantarlar genel olarak az sorunlara yol açsalar da hastalık, aşırı çalışma ya da stres benzeri vücut direncinin düştüğü durumlarda çoğalabilirler.

Hastalıktan Korunma Ve Tedavi

Bu mantarın üremesini engelleyebilmek için fazla işlemden geçmiş besinler, şeker, alkol, atıştırmalık besinler ve rafine edilmiş karbonhidratlardan mutlaka uzak durmak gerekir.

Bu mantar türünden korunabilmek için günlük yiyeceklerinizin içerisinde bol miktarda sarımsak kullanın ve ayrıca her gün düzenli olarak ama en fazla 3 fincana kadar kadife çiçeği için.

Mantara karşı güçlü olan bitkiler arasında sadece sarımsak ya da kadife çiçeği bitkileri yoktur. Bu bitkilerin yanı sıra aloe vera, mira, mazı bitkilerini de kullanabilirsiniz. Saymış olduğumuz bu bitkilerin hepsi de insanın bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler arasındadır.
Mazı ile mira bitkilerinden her bir doz için suyun içerisine 10 damla kadar damlatılıp, karıştırıldıktan sonra tentürler halinde kullanabilirsiniz.

Bu mantar hastalığına en iyi gelen bitkiler arasında bir de Lapacho adı verilen ve ana vatanı Güney Amerika olan bir bitki daha bulunmaktadır. Bu bitki de diğer bitkiler gibi aktarda kolaylıkla bulunabilen bitkiler arasındadır.

Unutmayın!
Sürekli olarak tekrar eden enfeksiyonlar kişide vücut direncinin hızlı bir şekilde azalmasına ya da yiyecek alerjisi veya stres gibi faktörlerden dolayı kişinin bağışıklık sisteminin zarar görmesine neden olabilir.

Bu yüzden özellikle ekinezya ya da sarımsak veya aromatik yağlar bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için kullanılmalıdır. Bu hastalıkta bitki tedavisi askında uzun bir döneme yayılmış olan tedavi sisteminin bir parçasıdır.

Ancak bu noktada ekinezya bitkisinin enfeksiyon ile savaşabilmek için 1 hafta gibi kısa süreli kullanım için en ideal bitki olduğunu hatırlatmak isteriz. Yani uzun dönem bitki tedavisi görmek istemeyen kişiler ekinezya bitkisi ile 1 haftalık kısa kürler uygulayabilirler.

Daha uzun ya da aralıklar ile kullanmak istediğiniz bir tedavi yöntemi arıyorsanız o zaman sizlere 4 haftada aralıklar ile meşe mantarı ya da Kore ginsengini önerebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.