İPUÇLARIM

Kâğıttan Sümbül Nasıl Yapılır?

Kâğıttan Sümbül Nasıl Yapılır?

Daha önce sizlerle birçok çiçek modelinin kâğıttan ve diğer malzemelerden nasıl hazırlanacağından bahsetmiştik. Bu çalışmamızda ise en güzel çiçeklerden biri olan sümbül çiçeğinin kâğıttan nasıl hazırlanacağını sizlerle paylaşacağız.

Bu çiçek modelini hazırlamak için size sadece birkaç lira yetecek ve artacak bile. Bu şık sümbül çiçeklerinden bir değil bir vazo dolusu kadar hazırlayıp asla solmayacak çiçeklere sahip olabilirsiniz. Hatta kendin yap köşemizde sizlere sunulan vazo ya da benzeri çalışmaları da inceleyebilir ve çiçekleriniz için gereken vazoyu ya da sepeti dahi kendiniz evinizin rahatında kolayca hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Kâğıttan sümbül hazırlayabilmeniz için önce makasa, yeşil renkli kâğıda ve farklı renkte kâğıtlara ve tutkala ihtiyacınız var.

Kâğıttan Sümbül Yapımı

kagittan sumbul 1Yeşil olmayan bir renkli kâğıttan 5 cm kalınlığında uzunlamasına bir parça kesin.

kagittan sumbul 2Daha sonra kâğıdı yanlamasına tutun ve şekilde gördüğünüz gibi makas yardımı ile küçük parçalara kesin.

kagittan sumbul 3Sonra her seferinde birkaç tane minik parçayı alarak ince bir çubuğa ya da kalem içine sarın ve iyice kıvrılmalarını sağlayın.

kagittan sumbul 4Yeşil bir kâğıdı alın ve yeşil kâğıdı bu sefer 6 cm kalınlığında uzunlamasına kesin. 6 cm kalınlığında kestiğiniz yeşil kâğıdı ince ince katlayın ve sonuna geldiğinizde birazcık uhu sürün.

kagittan sumbul 5Birbirine yapıştırdığınız bu yeşil parçayı parmaklarınız ile birbirine bastırarak boru biçimine getirin. Çok fazla bastırmamaya özen gösterin. Kâğıt parçasının sadece çiçek dalı görünümünü alması yeterli olacaktır.

kagittan sumbul 6Yeşil parçanın üst kenarını açın ve biraz tutkal sürüp şekilde gördüğünüz üzere kıvrımlı diğer parçayı yapıştırın.

kagittan sumbul 7Çiçek parçasını yavaşça aşağıya doğru döndürerek yeşil parçaya ilave edin. Sona geldiğinizde tutkal sürerek iki parçayı da birbirine yapıştırın.

Eğer sümbül çiçek modelini beğendiyseniz ve diğer çiçek modellerimizi merak ediyorsanız mutlaka kendin yap köşemize de bir bakmalısınız. Çünkü orada sadece çiçek modellerini değil, birçok çiçek modelinden takı malzemeleri hatta dekorasyon malzemelerinin nasıl hazırlandığını da anlatan çalışmalarımızı bulabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Oyunları Seviyoruz dedi ki:

    Teşekkürler, aydinlatici ve bilgilendirici bir makale.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.