Kâğıttan Gerbera Çiçeği Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kâğıttan Gerbera Çiçeği Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Birçok çiçeğin kâğıttan nasıl hazırlanacağını ileriki çalışmalarımızda elbette anlatacağız ama ilk sıralara gerbera çiçeğini almadan olmaz.

Gerekli Malzemeler
Renkli kâğıtlar, kurşun kalem, makas, cetvel ve kâğıt yapıştırıcısı.Kagittan gerbera yapimi 2dekoratif kağittan cicek yapimi

Kâğıttan Gerbera Çiçeği

Kagittan gerbera yapimi 3Kâğıtlardan bir tanesini 29 cm x 2,5 cm boyunda kesin. Farklı renkte olan diğer kâğıdı ise 29 cm x 0,5 cm boyunda kesin.

Kagittan gerbera yapimi 429 cm x 2,5 cm ebatlarında kestiğiniz kâğıdın üzerine 0,5 cm derinliğinde kâğıt boyunca düz bir çizgi çizin.

Kagittan gerbera yapimi 5Çizgi çektiğiniz kâğıdın bir başından diğer başına kadar makas ile küçük küçük kesikler açın ama çizdiğiniz çizgiyi makasın kesmemesine özen gösterin.

Kagittan gerbera yapimi 6İnce olan diğer kâğıdın bir ucuna yapıştırıcı sürün.

Kagittan gerbera yapimi 7İnce kâğıdı diğer kâğıdın ucuna yapıştırın yaklaşık 2 cm içeriye doğru. Ama kalın olan kâğıdı çizgisiz tarafa çevirmeyi ihmal etmeyin.

Kagittan gerbera yapimi 8İnce olan kâğıdın diğer ucunu sıkı bir şekilde yuvarlamaya başlayın.

Kagittan gerbera yapimi 9İnce kâğıdı yuvarlarken kalın kâğıdın sınırına geldiğinizde bu sefer yuvarlamaya kalın kâğıt ile birlikte devam edin.

Kagittan gerbera yapimi 10Yuvarlama işleminde sona geldiğinizde kâğıda yapıştırıcı sürüp yapıştırın. Bir süre iyice kurumasını bekleyin.

Kagittan gerbera yapimi 11Daha sonra parmağınız ile ortaya bastırın ve kâğıtların dışarıya doğru yayılmasını sağlayın.

Kagittan gerbera yapimi 12Bir eliniz ile çiçeği döndürürken bir parmağınız ile çiçek yapraklarını ayırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder