Ginseng Nasıl Bir Bitkidir, Nasıl Kullanılır?

Ginseng Nasıl Bir Bitkidir, Nasıl Kullanılır?

Ginseng bitkisinin Latince adı Panax Ginsend’dir. Bu bitki tüm yıl süresince yapraklıdır ve yeşilimsi gri 2 parçalı ve köklüdür. Ayrıca bu bitkinin beyaz çiçekleri vardır ve yaklaşık olarak 60 cm boyunda soluk kırmızı renkte meyvelere sahiptir.

Ginseng Hangi Bölgelerde Yetişir?

Bu bitki Doğu Asya’da ve bilhassa Kuzey Kore ile Mançurya ormanlarında vahşi bir şekilde yetişir. Tıbbi olarak bu bitki bilhassa Çin’de yetişmektedir.

Ginseng Nasıl Kullanılır?

Bu bitkinin en iyi kullanış şekli köklerinden elde edilen bitki suyudur. Bu bitki suyu dışında bir de hap olarak kullanılır.

Ginseng Bitkisinin İçindeki Maddeler Nelerdir?

Bu bitkinin içinde saponinler, ginsenin ve panaxin türünde glikozidler ile uçucu yağ, panasik asid, B1 ile B2 vitaminleri ve fosfatlar bulunmaktadır.

Ginseng Bitkisinin Tıbbi Etkileri Nelerdir?

Bu bitkinin en temel etkileri arasında tonik olarak kullanıldığında merkezi sinir sistemi uyarıcısı olmasıdır.

Bu özelliği nedeni ile bilhassa sinir yorgunluğu, halsizlik, stres ve düşük tansiyon sorunlarına çok iyi gelmektedir. Bunun dışında şeker hastalarında kan şekerinin düşük tutulmasında da yardımcı bir bitkidir.

Fakat bu bitki en çok yaşlı kişilerde hem akıl hem de fiziksel yönleri arttırmak ve ayrıca sıkıntı ile baş ağrısı sorunlarını ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Bilhassa yaşı ilerlemiş olan kişiler bu bitkiyi kullandıktan sonra kendilerini çok daha iyi hissettiklerini belirtmişlerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder