Genel Ağrılar İçin Bitkisel Reçeteler

Genel Ağrılar İçin Bitkisel Reçeteler

İnsan vücudunun hangi bölgesi olursa olsun bu bölgelerde bilhassa daha büyük rahatsızlıklara neden olabilen ağrılar olabilir. Ancak bu ağrıların her biri için bitkisel ya da evde hazırlayabileceğiniz kolay reçeteler bulunmaktadır.

Genel Ağrılar İçin Bitkisel Reçeteler Nelerdir?

İlk reçetemizde özellikle sırt ağrılarına iyi gelen gayet kolay bir reçeteyi sizlerle paylaşacağız. Bu reçeteyi hazırlamak için biraz defne yaprağı ile günlük yağı ve birazda udi hindi yağını iyice karıştırın. Daha sonra ağrıyan bölge ısıtılır ve bir bez yardımı ile ağrıyan bölge ovulur. Sonra ağrıyan bölgeye hazırlamış olduğunuz bu karışım masaj yapmak üzere ağrıyan bölgeye sürülür.

Reçete 2; Bu reçete hemen hemen her türlü ağrılarda rahatlıkla kullanılabilir. Hazırlayacağınız bu reçete ayrıca ağrı olan bölgedeki iltihaba da iyi gelmektedir. Bu reçeteyi hazırlamak için aynı ölçülerde kolonya ile gliserin ve limon suyunu iyice karıştırın ve ağrıyan bölgeye iyice sürün.

Reçete 3; Bu reçeteyi hazırlamak için 100 gram kadar hava civa kökü ile birazda iç yağı birlikte iyice kaynatın. Daha sonra elde ettiğiniz suyu ağrıyan bölgelere iyice sürün.

Reçete 4; Bu reçeteyi hazırlamak için ilk önce portakal kabuklarını incecik doğrayın ve sonra temiz bir şişeye biraz susam yağı ekleyip sonrasında portakal kabuklarını bu şişenin içerisine ilave edin. Sonrasında hazırladığınız bu şişeyi en az 3 hafta süre ile güneşte bekletin. Daha sonra bu karışımı ağrıyan bölgeye sürünüz. Evde sürekli ağrı çeken kişiler var ise bu karışımı sürekli olarak hazır tutmakta fayda vardır.

Reçete 5; Bu reçeteyi hazırlamak için bir miktar kadar mine çiçeğinin sadece kuru dallarını biraz sütün içerisinde iyice pişirin. Daha sonra keten tohumu tozunu da bu karışıma ekleyin ve iyice bir lapa kıvamına getirin. Sonrasında bu lapayı ağrıyan bölgeye iyice sürün.

Reçete 6; Bu reçeteyi hazırlamak için bir miktar funda çiçeğini suyun içerisinde iyice kaynatın ve bunun sonucunda elde ettiğiniz lapayı ağrıyan bölgeye sürünüz.

Reçete 7; Bu reçeteyi hazırlamak için hardal ve incire ihtiyacınız var. Bu malzemeleri aynı oranda iyice karıştırın. Bu sayede doğal bir yakı elde etmiş olacaksınız. Hazırladığınız bu yakı hemen hemen her türlü ağrıyı dindirmektedir.

Reçete 8; Bu reçeteyi hazırlamak için ilk önce tuzsuz tereyağı ile zeytinyağı ve deniz köpüğünü karıştırın ve bu malzemeleri merhem haline getirin. Hazırlamış olduğunuz bu merhemi hem ağrıyan hem de sızlayan bölgelere sürebilirsiniz.

Reçete 9; Sürekli olan ağrılarda biraz kereviz tohumunu düzenli yemeniz kâfi gelecektir.

Reçete 10; Hazırlayacağınız bu reçete özellikle sırt ve bacak ağrılarına iyi gelen bir reçetedir. Bunun için tek yapmanız gereken acı kavun suyu yardımı ile ağrıyan bölgeleri ovmalısınız.

Reçete 11; Bildiğiniz ve daha önce de birçok defa sizlerle paylaştığımız gibi papatya birçok ağrıyı geçirmektedir. Bu yüzden papatya yağını vücudunuzdaki ağrıyan bölgelere sürmeniz yeterlidir. Eğer isterseniz ayrıca laden ile papatya bitkilerini aynı oranda karıştırabilirsiniz ve ağrıyan bölgelere bu karışımı sürebilirsiniz.

Reçete 12; Papatya gibi çilekte ağrıları dindirmekte birebirdir. Çilek bilhassa diz ağrılarında etkilidir.

Reçete 13; Bu reçeteyi hazırlamak için ilk önce çörek otunu iyice dövün ve sonrasında bal ile karıştırın ve ağrıyan bölgelere iyice sürün. Hazırladığınız bu doğal karışım hem sızılara hem de ağrılara iyi gelmektedir.

Reçete 14; Hatmi çiçeğini özellikle soğuk ya da sıcaktan kaynaklanan ağrılar için birebirdir.

Reçete 15; Bu reçeteyi hazırlamak için yaklaşık olarak 200 gram kuş üzümü ile birazda sedef çiçeğini lapa yapmak sureti ile pişirin. Elde ettiğiniz bu lapayı ağrılara iyice vurun.

Ayak Ağrısı İçin Reçete; Hemen hemen herkesin sorunu olan ayak ağrılarını tedavi edebilmek için bol miktarda suyun içerisinde ıhlamur kaynatılır ve sonrasında da ayaklar bu suyun içerisinde tamamen dinlenene kadar bekletilir. Daha sonrasında ayaklar limon ya da eğer var ise kafurili ispirto yardımı ile iyice ovulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder