İPUÇLARIM

Evdeki Fare Ve Haşerelerden Kurtulmanın Yolları

Evdeki Fare Ve Haşerelerden Kurtulmanın Yolları

Evdeki fare, böcek ve diğer haşerelerden kurtulmak için üretilen kimyasalların çevreye ve bizlere çok zararlı etkiler bulunmaktadır. Bu yüzden sizlere bu tür haşerelerden kurtulmak için doğal yollara hazırlayabileceğiniz yemlerden bahsedeceğiz.

İlk olarak boraks.

Un, boraks ve biraz suyu karıştırıp eldiven giyerek farelerin yiyebileceği boyutlarda minik hamurlar hazırlayıp, farelerin bunları yemeleri için, geçtikleri yerlere koyun. Böylece boraks ile herhangi bir zehir kullanmadan da farelerden ve ayrıca hamam böceklerinden de kurtulabilirsiniz.

NOT: Evinizde kedi veya köpek varsa bu yöntemi denemeyin!

İkinci olarak alçı…

1 ölçü mısır nişastası, pudra şekeri ve alçıyı karıştırarak bir yem hazırlayıp yayvan bir kaba koyun ve bunun yanına da yayvan plastik bir kap içinde su koyup farelerin geçtiği yerlere bunları yerleştirin. Fareler bunu yediğinde ve suyu içtiğinde, alçı suyla birlikte farenin midesinde taşlaşacak ve böylece fareler zehir kullanmadan ölecekler.

Diğer bir yol ise şeker kullanmak…

Farelerin koku alma duyuları oldukça gelişmiştir. Bu yüzden gezdikleri yerlere yaktığınız şeker ve nane yapraklarını dökerek, farelerin o bölgelerde tekrar çıkmasını engellemiş olacaksınız.

Son olarak da nane yaprakları serpmek…

Nane kokusunun keskin olmasıyla bilinen bir bitkidir ve şeker yakmada olduğu gibi, farelerin gezdiği yerlere bolca nane yaprakları koyarsanız, fareler o bölgelerde tekrar gezemeyeceklerdir.

Böylece çocuklarınızın yahut beslediğiniz evcil hayvanlarınızın zehirlenmesine sebebiyet vermeden doğal yollarla fare ve diğer haşerelerden kolaylıkla ve pratik yollarla kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.