Ev Ekonomisine Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

Ev Ekonomisine Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

Ev ekonomisine katkıda bulunmanın ilk yolu 100 voltluk ampul yerine 25 voltluk tasarruf ampullerinden kullanmaktır. Çünkü sadece 1 tane 25 voltluk tasarruf ampulü 4 tane 100 voltluk ampulden çok daha fazla bir şekilde aydınlatır.

Ayrıca tozlu olan ampullerde gerektiği kadar ışık vermez ve enerji tüketimini daha da arttırır. Bu yüzden ampul temizliğine özen gösterin.

Ev Ekonomisine Katkı Yöntemleri

Çatınızda sallanan buzların saçakları ısı kaybına neden olur. Ayrıca bu saçakların altında yürüyen kişiler için de hayati tehlikeye neden olabilir. Bu yüzden de mutlaka tavan arasını kış gelmeden izole etmeniz önemlidir.

Akşamları perdeleri iyice çekin ya da pencerenizde olan storları çekin ve bırakın sabaha dek bu şekilde kalsınlar. Çünkü hem pencere hem de perde arasında olan hava boşluğu doğal bir yalıtım meydana getirecektir.

Ev Ekonomisine katkıda bulunmanın bir diğer yolu datermosunuzu su ile doldurmaktır.

Sabun ya da mumlarınızı kullanmaya başlamadan önce bunları birkaç saat boyunca buzlukta beklettiğinizde sabunlar çok daha uzun süre dayanır ve mumlarda çok daha yavaş bir şekilde yanar.

Hatta isterseniz yanmış olan mumların kalıntılarını atmayıp biriktirebilir ve daha sonra içerisine renkli mum eritebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hoşunuza giden bir kabın içerisine fitil koyup üzerinede sıvı mumu dökmeniz yeterlidir.

Pahalı türden cilaları almak yerine bir kova kadar sıcak suyun içerisine sadece 1 bardak kadar parafin ekleyip bu karışım ile arabanızı parlatabilirsiniz.

Evde kendi ahşap cilanızı hazırlamak için artık mumları eritin ve sonra içerisine bir miktar gazyağı ile bir miktarda zerdeçal ekleyin ve sonrasında tüm karışımı temiz bir teneke kutunun içine koyun. Evde kendi elleriniz ile kendi ahşap cilanızı hazırladınız bile.

Eski yün kazaklarınızı atmadan önce kol kısımlarını kesin ve bunları kış için yeni patikler haline dönüştürün.

Ev Ekonomisine katkıda bulunmanın bir diğer yolu da evdeki basit malzemeleri nasıl kullanacağınızı bilemktir. Örneğin diş macununuz bitti ise sakın tüpü atmayın. Onun yerine tüpün alt kısmını kesin ve içindeki kalan diş macunu ile gümüş ya da altın takılarınızı temizleyin ve parlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder