Cep Telefonu Kabı & Kapağı Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Cep Telefonu Kabı & Kapağı Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Pop-art cep telefonu kapakları ya da kapları son dönemlerde oldukça popüler olmaya başladı. O yüzden ipuçlarım okuyucularımız da pop art telefon kabı, kılıfı yapımının nasıl olduğunu öğrenmek isterler diye düşündük.

Bu süper eğlenceli projemiz sayesinde artık telefon kabı ya da kılıflarına para vermek zorunda kalmayacak ve istediğiniz modeli pop art stilinde hazırlayabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Makas ve maket bıçağı, cetvel, kalem, uhu, şeffaf tutkal, fırça, şeffaf telefon kabı, karton ve çeşitli renklerde kâğıtlar ve yuvarlak şekilli delgeç.

Eğer delgeç yok ise her zaman için evde kendiniz pullar hazırlayabilir ya da hazır satılan pullardan alabilirsiniz.

Cep Telefonu Kabı & Kapağı Yapımı

cep telefonu pop art 1Şeffaf telefon kabını kartonun üzerine koyup çevresini çizin ve bu çizdiğiniz kısmı ana kartondan kesin. Kamera boşluğunu da çizip kesmeyi ihmal etmeyin.

cep telefonu pop art 2İsterseniz renkli kâğıdın üzerine şeffaf telefon kabını koyup direk keserek bu kâğıdı telefonunuza yerleştirebilirsiniz. Bu en kolay yöntemlerden bir tanesidir.

cep telefonu pop art 3Yuvarlak delgeçi kullanarak istediğiniz kâğıt ya da kartonlardan parçaları ayırın. Ya da hazır ayrılmış pulları kullanın.

cep telefonu pop art 4İsterseniz uhuyu kullanarak küçük pulları yan yana telefon kartonuna yapıştırabilirsiniz.

cep telefonu pop art 5Eğer isterseniz yukarıda gördüğünüz gibi gökkuşağı modelini yaratabilirsiniz.

cep telefonu pop art 6Ya da benzer renkleri kullanarak renk skalası elde edebilirsiniz.

cep telefonu pop art 7Daha farklı bir model yaratmak isterseniz yine birkaç tane pulu yan yana yapıştırın ikinci ve diğer sıraları yarı üste gelecek şekilde ve alt taraftakini ortalayarak telefon kalıbına yapıştırın.

cep telefonu pop art 8Bütün sırayı yapıştırın ve uhu kuruduktan sonra yan kısımları kesin.

cep telefonu pop art 9Veya istediğiniz bir şeklin kalıbını kartona çizerek çıkarıp kesin.

cep telefonu pop art 10Aynı yukarıdaki gibi pulları üst üste yerleştirin ve kuruduktan sonra şekil üzerine fazlalıkları kesin.

cep telefonu pop art 11İstediğiniz şekil ortaya çıktıktan sonra mutlaka şeffaf yani iz kalmayan tutkal ile tüm kapağı kaplayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder