Pratik Makyaj İpuçları

Pratik Makyaj İpuçları

Makyaj malzemeleri birden fazla şekilde kullanmak pratik makyaj ipuçları için en büyük kurtarıcı malzemelerden biridir. Makyaj malzemelerinin esas görevleri dışında kullanmak, insanların en sevdiği şeylerden biridir. İnsanlar yaratıcılığını devreye sokup standart bir makyaj malzemesini çok işlevli bir hale getirmeye çalışmak, onlara büyük bir keyif veriyor. Özellikle bir küçük çantaya dünya kadar bir makyaj malzemesi sığdırdıklarında, insanın gözü arkada kalmıyor.

Çok İşlevli Cilt Bakım Yağları Nasıl Kullanılır?

İnsan cildi bakımında yağların yüze etkisi çok büyüktür. Yağlar içerdikleri bitkisel bileşenlerle cildi nemlendiren, cilde ışık veren doğal koruyuculardır. Bu cilt bakım yağları özellikle de kadınların pek çok kez hayatını kurtarıyor. Bu yağları parlak bir cilt için; makyaj bazı olarak kullanmak, makyaj süngerleri ve çoğu kez nemlendirmek, likit, mat, rujlardan önce dudağı nemlendirmek gibi harika işe yarayan bu malzemelerden biridir. En sevdiğimiz malzemelerden biri de zeytinyağıdır. Fondötenle çok iyi anlaşan bu yağ, cilde verdiği sağlıklı görüntü ile insanlarda çok güzel görünmektedir

Ruju Allık Olarak Nasıl Kullanırız?

Eğer ki makyaj çantanızda allık taşımanıza yer kalmadıysa, artık dert etmenize gerek yok. Rujunuzu allık olarak kullanabilirsiniz. Rujlar bu yönleriyle çok işlevli oldukları gibi makyaj sıralamalarında en üst sırada olan malzemelerden biridir. Aynı zamanda sadece maskara ve ruj ile birlikte, tüm makyajı yapmak insanlar için hele ki kadınlar için daha da kolaydır. Şeftali, pembe ve rude tonlardaki ruju dudağa uygulamadan önce, yanaklarınıza hafifçe dokundurarak doğal bir allık etkisini elde edebilirsiniz. Piyasadaki belirli markaları kullanarak ruju allık olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Far Paleti İle Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Elinizde kahve tonları barındıran bir far paleti var ise, artık bütün makyajınızı çok kolaylıkla yapabilirsiniz. Kahvenin soğuk ve mat tonlarıyla kontur uygulaması yapabilir, kahvenin daha sıcak tonlarını bronzer olarak adlandırdığımız şekilde kullanabilirsiniz. Hatta kontör için kullandığınız rengi, kaşlarınıza doldurma yaparak kullanabilirsiniz. Işıltılı krem tonlarını da aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Sabitleme Spreyi İle Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Metalik farlardan en fazla parlaklık elde etmek için, makyaj sabitleme spreyini far fırçanıza sıkarak uygulayabilirsiniz. Metalik ve ışıltılı farların pigmentasyonun arttıran bu yöntem aynı zamanda göz makyajının da bir süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Islak Göz Makyajı İçin Gloss Nasıl Kullanılır?

Islak göz makyajı yapmak için dudak parlatıcı kullanabilirsiniz.Belirli markalardan aldığınız dudak parlatıcı ile hem ruj hem de bu malzemeler zaten kendinize çok işlevli bir makyaj malzemesi üretebilirsiniz.

Basit Göz Makyajlarını Nasıl Tercih Etmemiz Gerekir?

Gözleriniz ortaya çıkarmak için kuyruklu eyeliner yerine mümkün olduğu kadar buğulu göz makyajları tercih edebilirsiniz. Keskin ve net hatlardan oluşan makyajlar yapmak istiyorsanız, bu sizden biraz daha daha fazla zaman isteyen bir makyaj demektir. Eğer kirpiklerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız bir adet kalem fırça ile göz kalemi bu iş için yeterli olacaktır. İnce çektiğiniz göz kalemi ile birlikte, kalem gelişigüzel dağılarak güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Krem Ürünlerini Nasıl Kullanmamız Gerekir?

Toz ürünleri genelde fırça ile uygulamak gerekir Buda size ürünün uygulama şekli, miktarını kontrol etme zorluğu çıkarabiliyor. Bu nedenle özellikle aydınlatıcı ve allık gibi ürünlerin krem olanlarını tercih etmeniz sizin için daha iyidir. Krem malzemesini elmacık kemiklerinize allık olarak, aydınlatıcı olarak yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz bölgede hızlıca parmaklarınızı kullanarak uygulayabilirsiniz. Fakat kontör aşamasını atlamamanız gerekir. Kremler kullandığınızda aşırıya kaçmamanız gerekir. Kaçtığınız taktirde fondöten ve allık karışabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nasıl Saklanır dedi ki:

    Merhabalar, paylaşım için teşekkürler. Sitenizin masaüstü görünümünde tüm menülerde ilk 2 postun gösteriminde sıkıntı var. İyi günler.

  2. salih dedi ki:

    Kaşmer o kadar saçma kopyalayıp saçma cümleler yazmışsın ki hiç tekrar okuyup acaba nerelerde yanlış yaptım demedin mi? tüm yazılarını baştan bir oku bak.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder