İPUÇLARIM

Çay Maskeleri Nasıl Yapılır?

Çay Maskeleri Nasıl Yapılır?

Çay içmeyi biz Türkler çok severiz, kahvaltıdan başlarız öğle yemekten sonra çay, akşam beş çayı, akşam yemeğinden sonra çay, hadi bir de yorgunluk çayı derken akşama kadar demlik demlik çay içeriz öyle değil mi? Ama çayı sadece içeriz. Hâlbuki çayı cildimiz ve güzelliğimiz için de kullanabiliriz. Nasıl mı? Hadi hep birlikte çay sayesinde hem gençleşelim hem de güzelleşelim.

Çay İle Yapılan Maskeler

• Çok çay içenler genelde fazla su içmezler bunun nedeni ise çaydaki tein adlı maddenin uyarıcı ve susuzluğu giderici özelliğe sahip olmasıdır.

• Çaydaki E vitamininden dahi 20 kat etkili ve çok güçlü bir antioksidan olan polifenol adındaki madde kan dolaşımını hızlandırırken hücrelerin oksitlenmesini de önlemektedir.

• Polifenol aynı zamanda ciltteki yaşlanma etkilerini geciktirirken cildi de sıkılaştırıyor.

• Eğer sizde çok fazla çalışıyor ve bu yüzden aşırı yoruluyor ve göz altlarınızda morluklar ve şişlikler ile dolaşıyorsanız o zaman size çay ile göz altlarınıza kompresler yapmanızı öneririm. Bu kompresleri yapmak için temiz bir pamuğu soğuk ve şekersiz çaya batırın daha sonra bu pamuğu göz kapaklarınızın üzerine koyun. Bu şekilde 15 – 20 dakika kadar bekletin. Bunu yaparken sırt üstü yatmayı ihmal etmeyin.

gece cay maskesi
• Ek bilgi olarak şunu da söylemek isterim ki, gece yatmadan evvel çay ile yapılan maskelerin cilt üzerinde cildi yenileme etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden çay maskelerinizi özellikle gece yatmadan önce yapmanız maskenin gücünü %100 arttıracaktır.

• En hızlı ve etkili çay maskelerinden bir tanesini uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler, çay, bal, pirinç unu ve yulaf unudur. İki çorba kaşığı kadar soğuk çaya, bir çorba kaşığı kadar bal, pirinç unu ve 2 kaşık kadar da yulaf ununu karıştırın. Daha sonra sırt üstü uzanın ve eğer yattığınız gibi kalkanlardansanız o zaman sabaha kadar bırakın maske beklesin yüzünüzde çünkü bu maske sabaha kadar cildinizi yenileyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.