Yeşil Çay İle Gelen Sağlık, Yeşil Çayın İyi Geldiği Hastalıklar Nelerdir?

Yeşil Çay İle Gelen Sağlık, Yeşil Çayın İyi Geldiği Hastalıklar Nelerdir?

Vücuda siyah çaydan çok daha fazla yararları olduğu için yeşil çay artık dünya çapında siyah çayın yerini almaya başlamıştır.

O yüzden dünyada olduğu gibi ülkemizde de artık herkes gün içerisinde muhakkak birkaç fincan yeşil çay içmekte ama buna rağmen yeşil çayın faydalarını net olarak bilmemektedir.

Bu nedenle siz sevgili ipuçlarım okuyucularımıza yeşil çayın faydalarını baştan sonuna kadar anlatmak ve aklınızda yeşil çayın vücut için faydaları hakkında soru işareti kalmamasına yardımcı olmak istedik.

hiv

Yeşil Çayın Ve 25 Hastalık

HIV Ve Yeşil Çay: HIV virüsünün vücutta dağılmasını durduran yeşil çayın içerisinde bulunan EGCG maddesinin HIV virüsü taşıyan vücuttaki sağlıklı bağışıklık hücrelerine de yapışmasını engellemesi ve bu nedenle de virüsün vücuda yayılmasını durdurmasıdır. Bu önemli özelliği Japon bilim adamları bulmuşlardır. Başka bir değiş ile sevgili okuyucularımız yeşil çay HIV virüsünü vücutta durdurma özelliğine sahiptir.

Alerji Ve Yeşil Çay: Alerjik durumları hafifletme de yine yeşil çayın içerisindeki EGCG adı verilen bu madde çok işe yaramaktadır.

Stres Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın içerisinde barındırdığı L- theamine amino asiti sayesinde kişideki kaygı ve stres gibi endişeye dayalı sorunlar hafifliyor.

Diş Çürümesi Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın belki de kişi için en hoş olan özellikleri arasında özellikle diş hastalıklarına neden olan bakteri ve virüsleri yok etmesi vardır. Bunun dışında ağız kokusuna sebep olan bakterileri de yeşil çay yavaşlatmaktadır.

Herpes Hastalığı Ve Yeşil Çay: Yeşil çay herpes hastalığında lokal interferonon tedavisinin etkinliğini maksimuma çıkarmak için kullanılır. İlk önce yeşil çay ile kompres yapılmalı daha sonra interferon tedavisi uygulanmaya başlamadan önce cildin kuruması beklenmelidir.

Kulak Enfeksiyonu Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın pek bilinmeyen yanlarından bir tanesi ise kulak enfeksiyonlarına karşı iyi gelmesidir. Bu özelliğinden faydalanmak için yeşil çayın içerisine ( şekersiz ve soğumuş çayın) bir tane temiz kulak temizleyicisi daldırın ve enfeksiyon kapmış olan kulağınızı temizleyin.

Astım Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın içeriğinde yer alan ve merkezi sinir sistemini uyaran ksantin türevi sayesinde astım hastalığının şiddeti azalır ve bronşları destekleyen kaslar rahatlar.

Grip Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın içeriğindeki C vitamini sayesinde yeşil çay grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkları önler ve soğuk algınlığı hastalığının tedavisine yardımcı olur.

Bağışıklık Ve Yeşil Çay: Vücuttaki bağışıklık sistemini yeşil çay içeriğindeki flavonoidle ve polyphenol sayesinde yapmaktadır. Yeşil çaydaki bu maddeler enfeksiyonlar ile mücadeler eder ve bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Karaciğer Ve Yeşil Çay: Özellikle karaciğer nakli olacak olan hastalarda yeşil çay organ naklinin daha başarılı geçmesine yardımcı olur. Yeşil çay yağlı karaciğerdeki zararlı olan serbest radikkallerin yok olmasında yardımcıdır.

şeker

Kan Şekeri Ve Yeşil Çay: Yaş ilerledikçe kan şekerinin artma riski de fazlalaşır fakat yeşil çayın içeriğinde yer alan polyphenil ve polysakkaritler sayesinde kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olunabilir.

Gıda Zehirlenmesi Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın içerindeki catechin sayesinde gıda zehirlenmesine yol açan bakteriler ölür ve bu bakterilerin daha önce üretmiş oldukları toksinlerde yok edilir.

Yüksek Kan Basıncı Ve Yeşil Çay: Yeşil çay yüksek kan basıncının uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Yeşil çayın düzenli olarak içilmesi ile yüksek kan basıncı rahatsızlığına neden olan angiotensin enzimi kontrol altına alınır ve kan basıncı seviyesi düşük tutulabilir.

Parkinson Ve Yeşil Çay: İçeriğindeki antioksidan sayesinde yeşil çay parkinsoan neden olan hücre hasarının önlenmesinde yardımcıdır ve yeşil çayı düzenli bir şekilde içen insanlarda parkinson hastalığının gelişmesinden diğer insanlara göre daha az etkilenirler.

Alzheimer Ve yeşil Çay: henüz Alzheimer hastalığı için bir çare olmasa da yeşil çay hafızanın güçlenmesinde yardımcıdır. Yeşil çay beyinde Alzheimer hastalığına neden olan asetilkolin işleminin yavaşlamasına yardımcıdır.

Şeker Hastalığı Ve Yeşil Çay: Yeşil çay sayesinde kan şekeri düzeyindeki hızla gelişen artışlar önlenir ve kişide metabolizma hızı dengeye girer. Ayrıca yeşil çay glikozit ile lipit metabolizmasını iyileştirmeye yardımcıdır.

obezite_ve_kanser_riski_h978

 

Obezite Ve Yeşil Çay: Yağ hücrelerindeki glikozun hareketini durdurup obeziteyi yeşil çay engellemektedir. Obez olma ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için sağlıklı bir diyete başlamak, düzenli bir şekilde spor yapmak ve düzenli olarak yeşil çay içmek yeterlidir.

Kolesterol Ve Yeşil Çay: Kolesterol seviyesinin düşmesine yeşil çay yardımcı olur. Bunun dışında kötü kolesterol seviyesini düşürür ve kötü kolesterol ile iyi kolesterol seviyelerini eşitler.

Kemikler Ve Yeşil Çay: Yeşil çayın içeriğinde yüksek dozda bulunan florid sayesinde kemikleriniz kuvvetlenir ve her gün düzenli olarak yeşil çay içen bir kişinin kemik yoğunluğu da korunmuş olur.

Artrit Ve Yeşil Çay: Yeşil çay kıkırdak dokunun tahrip olmasına neden olan enzim bloke edilir ve bu dokuyu koruyup sağlık açısından fayda sağlar.

Deri Ve Yeşil Çay: Ciltteki kırışma ve yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin zararlı olan etkilerinden yeşil çay içeriğindeki antioksidan sayesinde kişiyi korur. Bu nedenle aynı zamanda kişinin cilt kanseri ile savaşmasına da yardımcı olmuş olur.

Kilo Vermek Ve Yeşil Çay: Metabolizma hızına doğal bir destek sağlayan ve yağları yakan yeşil çay kişinin kilo vermesine yardımcı olur. Yeşil çay sayesinde günde yaklaşık 70 kalori kadar yakabilirsiniz. Yani başka bir değişler yıl içerisinde yeşil çay sayesinde 3 ila 4 kilodan kurtulmuş olursunuz.

150105151916_ageing_624x351_bbc_nocredit

Yaşlanmaya Karşı Yeşil Çay: Yeşil çay içeriğindeki polyfenol sayesinde düzenli olarak yeşil çay içen kişide uzun ömrü ve yaşlanmaya karşı gecikmeyi sağlamaktadır.

Kalp Hastalıkları Ve Yeşil Çay: Yeşil çay kolesterol seviyelerini düzenleyip düşürdüğü için felç ile kalp hastalıklarına karşı koruyucu bir kalkan oluşturmaktadır. Yeşil çay içen kişi kalp krizi dahi geçirse, kalp krizinin ardına hücre ölümlerini engeller ve kalp hücrelerinin yeniden kazanılmasına yardımcı olur.

Kanser Ve Yeşil Çay: Yeşil çay E vitamininden yaklaşık olarak 25 kat, C vitamininden ise yaklaşık olarak 100 kat çok daha iyidir. Bu yüzden kansere bağlı olan hücrelerin korunmasında yardımcı olur ve bu sayede kanser riskini azaltır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder