İPUÇLARIM

Çamur lekesini temizlemek için ne yapılır?

Çamur lekesini temizlemek için ne yapılır?

Çamur lekesi de lekenin oluşum sürecine göre çıkarılma işleminin değiştiği leke türlerinden biridir. Çamur lekesinin oluştuğu anda mı yoksa kuruduktan sonra mı müdahale edildiğine göre lekenin temizlenebilme etkisi farklılık gösterir. Çamur lekesi de çim lekesi gibi annelerin yaramaz ve oyun sever çocuklarından ötürü çok sorun yaşadığı bir lekedir ya da yağmurlu kış günlerinde yanımızdan geçen bir araba ya da otobüsün o hız ile bize sıçrattığı çamurlar özellikle canımızı sıkan kazalardır.

Çamur Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Çamurun bulaştığı zemini, çamur bulaşır bulaşmaz bulaştığı anda sabun ilave ettiğiniz su ile yıkarsanız zaten leke kendiliğinden hiçbir sorun çıkarmadan kaybolacaktır. Fakat o anda sabunlu su temin etme şansınız yoksa maalesef ki leke kuruyacak ve çıkması daha zor bir hale gelecektir.

Kurumuş vaziyetteki çamurlu lekeyi bir sert bir fırça yardımı ile fırçalayın. Islak sünger yardımı ile fırçalanmış zemini çok fazla bastırmamaya dikkat ederek silin ve daha sonrasında sıcak su ve sabun ile yıkayın. Bu yöntem işe yaramadığı takdirde bir alternatifiniz daha var.

Bir bardak ve bir adet yumurtla lekeden kurtulmanız için yeterlidir. Bir bardak suyun içerisine eklediğiniz yumurta sarısını iyice su ile karışım halini alıncaya kadar karıştırın ve lekeden kurtulmak için bu karışımı kullanın. Kurumasını bekledikten sonra oluşacak yumurta lekelerini çıkarmak için BURADAKİ yolları uygulayın.Yumurta lekesini de temizledikten sonra çamurdan iz kalmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.