Kalay Nasıl Temizlenir?

Kalay Nasıl Temizlenir?

Bilhassa kalay mutfak eşyaları çok iyi bir şekilde kurutulmalıdırlar. Eğer iyi bir şekilde kurutulmazlar ise ya da rutubetli veya nemli ortamlarda saklanırlar ise kolay bir şekilde paslanabilirler. Kalay mutfak eşyalarınızı kaldırmadan önce ılık bir fırının içerisinde ya da güneş ışığında iyice kurutun.

Kalay eşyalar üzerinde meydana gelmiş olan hafif pas lekelerini kuru ve temiz bir bulaşık teli ile hafifçe ovarak çıkartabilirsiniz. Kalay eşyayı köpüklü ve sıcak suda yıkayın ve sonra sıcak suda iyice durulayın ve iyice kurutun.

Eski zamanlarda pasta kalıplarında kalay malzeme kullanılırdı. Fakat artık fırınlarda dahi alüminyum malzeme kullanılmaktadır. Kalay malzeme ve eşyaların dezavantajları ısı ile ya da kullandıkça kararmaları ve iyi bir şekilde kurutulmazlar ise paslanmalarıdır. Kalay üzerinde oluşan bu görüntüye rağmen yani kalay üzerinde meydana gelen kararmaya rağmen aşçılar ve pastacılar diğer malzemelere göre kalay malzemenin çok daha iyi bir şekilde yemek ve pastaları pişirdiklerini hala söylerler.

Kalay malzemeleri temizlemek için köpüklü ve sıcak suda iyice yıkayın ve yıkama sonrasında kalay malzemeyi iyice duruladıktan sonra ılık fırının içinde ya da güneş ışığında iyice kurutun.

Eşya ya da malzemeler üzerinde meydana gelen yanık lekelerini temizlemek için sabunlu suya yıkama sodası ilave edin ve sonrasında iyice sabunladığınız bir bulaşık teli ile kalay malzemeyi iyice silin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder