Bitkilerle Sıtma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkilerle Sıtma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkilerle sıtma tedavisi yaparken birçok farklı bitkiden yararlanılmaktadır. Tedavi yöntemleri genellikle bitkinin su ile kaynatılması elde edilen ilaçla uygulanır. Ancak bu tedavi yöntemlerinde en önemli unsur kullanılacak bitkilerin gramajlarına dikkat etmektir.

Bitkilerle Sıtma Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlk tedavi yöntemi belki de en kolay olan yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için 30 gram kadar çobanpüskülü ile 1 litre kadar temiz suyu karıştırın ve çok iyi bir şekilde kaynattıktan sonra suyu yavaş yavaş için.

Bir diğer tedavi yöntemi ise ilk yöntemden biraz daha detaylıdır. Bu yöntem için 80 gram kadar çöpü çini bitkisini, 1 litre kadar suyun içerisine ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra karışımın içerisine 10 gram kadar meyan kökü ile 15 gram kadar da siyah kuru üzümü ilave edin. Sonrasında tüm bu karışımın suyu yarıya gelene dek kaynatma işlemine devam edin. Sonrasında hazırladığınız bu karışımdan her sabah ve sadece kahvaltıdan sonra 150 gram kadar için.

100 gram kadar menekşe çiçeği ile innab ve 50 gram kadar gül ile hindiba ile kabak çekirdeği ve hıyar çekirdeği ve 10 gram kadar da sinameki bitkisini 2 litre kadar suyun içerisinde kaynatın. Kaynatma işlemini su 750 grama inene dek devam edin. Daha sonra bal ile bu karışımı tatlandırıp her öğünde bir bardak olmak üzere için.

Sıtma Nöbeti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sıtma nöbetleri çok fazla ise ve artık iyice telaşlanmaya başladıysanız o zaman 20 gram kadar söğüt kabuğunu 1 litre kadar temiz suyun içerisine ilave edin ve iyice kaynattıktan sonra düzenli olarak ve sürekli olarak için.

Sıtma nöbetlerini tedavi için bir diğer yöntemde 90 gram kadar gül reçeli ile 30 gram kadar menekşe reçeli ve yine 30 gram kadar demir hindi ve 60 gram kadar da ünnabı sadece 2 litre suyun içerisine ilave edin ve iyice kaynatın. Daha sonra bu özel karışımdan gün içinde bardaklar dolusu içmeye çalışın.

Hızlı Sıtma Tedavi Yöntemleri

  • Eğer çok daha kolay ve hızlı bir ilaç hazırlamak isterseniz semizotu ile raventi birlikte içebilirsiniz.
  • Ya da semizotu yerine karpuz, kabak, aftimuni, limon ya da oğul otu kullanabilirsiniz.
  • Yine hızlı ve etkili bir diğer tedavi yöntemi de şehre otu ile susam yağı ve demir hindi karışımını düzenli olarak içmektir.
  • Ya da isterseniz bir bardak kadar suyun içerisinde 2,5 gram kadar hıthıtı eritebilir ve düzenli olarak içmeye devam edebilirsiniz.
  • Arpa suyunun içerisine bir avuç büyüklüğünde kudret helvası ile edilir ve bu karışım yavaş yavaş ve düzenli bir şekilde içilir.

Gördüğünüz gibi sadece sıtma tedavisinde dahi birçok bitki şifa verici olarak kullanılmaktadır. Ancak bitkiler sadece sıtma tedavisinde değil daha birçok hastalığın tedavisinde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Eğer sizde bitkilerin hangi hastalıklara şifa verdiğini öğrenmek istiyorsanız etkilerine göre şifalı bitkiler yazı dizimizi inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder