Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır?

Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır?

Bebek çamaşırları yıkanırken özellikle sert maddeler ve kimyasal deterjanlar ile birde beyazlatıcı ürünlerden uzak durulması gerekir. Çocuk ya da bebek giysilerini yıkamak için en iyi ve en uygun yöntem Arap sabunu ya da hazır satılan bebek sabunudur.

Bebek Çamaşırları Yıkama Yöntemleri

Bebeğinizin ya da çocuğunuzun çamaşırlarını yıkadıktan sonra en çok durulamasına dikkat edin. Durulama esnasında bebeğinizin giysisini deterjandan tamamen arındırdığınızdan emin olun. Giysinin deterjan kokusundan tamamen arındığına emin olun. Durulama suyunu ise isterseniz boşa atmayıp bu su ile çocuğunuzun yatak çarşaflarını dahi yıkayabilirsiniz.

Çocuk ve özellikle bebek giysilerini kesinlikle kendi eşyalarınız ile yıkamayın. Bu durum bebeğinizin sağlığı için iyi değildir.

Eğer yeni bir bebek ya da çocuk kıyafeti satın aldıysanız kesinlikle yıkama olmaksızın bu kıyafeti çocuğunuza ya da bebeğinize giydirmeyin.

Bilhassa bebeğinizin çamaşırlarını yıkadığınızda yumuşatıcı ya da leke çıkarıcı herhangi bir ürünü kullanmayın. Bu uygulama bebeğinizin alerjiye yakalanmasına neden olabilir.

Lekeli çamaşırları Arap sabunu ya da bebek sabunu ile iyice ovun. Sadece bu yöntemle dahi birçok lekeyi tamamen çıkartabilirsiniz. Eğer leke çıkmaz ise bu durumu görmezden gelin. Çünkü başka ağır leke çıkarıcı ürünler bebeğinizin sağlığı açısından uygun değildir.

Bilhassa bebeğinizin kıyafetlerini yıkadıktan sonra kıyafetin kurumasını beklemeyin. Kıyafet tamamen kurumadan yani henüz nemliyken kıyafeti güzelce ütüleyin. Bu yöntem sayesinde kıyafeti hem bakteri hem de mikroplardan tamamen arındırabilirsiniz. Giysiyi ütülerken buhar kullanırsanız kıyafeti çok daha iyi bir şekilde arındırmış olursunuz.

Yumuşak Oyuncaklar Nasıl Yıkanır?

Bebeğinizin ya da çocuğunuzun bilhassa yumuşak oyuncaklarını hemen yıkayın. Çünkü bu tür oyuncaklar hemen sıvıları emerler.

Bu tür oyuncakları yıkarken bebek sabunu ya da bebek şampuanına mutlaka bir miktar sirke ilave edin. Sirke sayesinde oyuncaklar hijyenik olacak aynı zamanda da oyuncakların tüyleri parlayacaktır.

Eğer yıkama sonrasında oyuncak çekip küçülmüş ise o zaman hemen oyuncağın dört köşesinden iyice çekin. Daha sonra oyuncağı saç kurutma makinesi yardımı ile iyice kurutun ve tüylerini de iyice tarayın.

Ev Usulü Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

İlk önce tüm oyuncakları naylon bir poşetin içine koyun. Daha sonra torbanın içine karbonat ekleyin. Karbonat ölçüsü olarak 3 oyuncak için yarım bardak karbonat ölçüsünü kullanın. Daha sonra poşetin ağız kısmını iyice bağlayıp kapayın. Sonra torbayı bir güzelce çalkalayın. Bu sayede oyuncaklara sinmiş olan tüm tozları karbonat absorbe edecektir. Sonrasında temiz bir fırça yardımı ile oyuncakları iyice temizleyin ya da balkonda tamamen silkeleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder