İPUÇLARIM

Akne Ve Siğil Sorunlarından Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım, Akne Ve Siğil Problemlerini Evde Tedavi Edebilir miyim?

  • 08 Mayıs 2015
  • 231 kez görüntülendi.
Akne Ve Siğil Sorunlarından Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım, Akne Ve Siğil Problemlerini Evde Tedavi Edebilir miyim?

Bölgesel ve küçük deri enfeksiyonları genelde evde yapılan bitkisel tedavilere olumlu yanıt verirler. Enfeksiyona neden olan mikro organizmalardır ve bu mikroorganizmalar her an derimizin üzerinde bulunurlar.

Ama bu mikroorganizmalar ortaya sadece ve sadece bağışıklık sistemimiz zayıfladığı için çıkarlar.

Mantar enfeksiyonları, çıbanlar ve siğiller aynı benzer şekilde yorgun olduğumuz zamanlarda ya da herhangi bir hastalıktan iyileşme dönemine geçtiğimizde kendini gösterirler.

Tüm bunların yanı sıra yine saydığım deri problemleri şeker gibi fark etmediğimiz bir hastalığın habercisi de olabilirler. Bu nedenden dolayı bu deri rahatsızlıklarının sürekli tekrarlaması durumunda muhakkak profesyonel bir yardıma başvurmamız gerekmektedir.

Akne Ve Tedavisi

Akne sorunu hormonel aktiviteye bağlı olarak özellikle ergenlik dönemlerinde yaygın olarak görülen bir sorundur. Akne genelde iltihaplanmış olan yağ bezelerinden ya da fazlaca salgılanan sebumdan oluşur.

Akne sorununu çeken kişiler kızartmalar, hayvansal yağlar, şeker, alkol ve rafine edilmiş karbonhidratlar gibi sebum üretimini destekleyen besinlerden uzak durmalıdırlar.

Tedavi: Akne sorununuzu tedavi etmek için ısırgan otu, hercai menekşe, dulavrat otu yaprakları ya da gotu koladan meydana getireceğiniz bir dem hazırlayabilirsiniz. Unutmayın ölçü olarak her fincan başı 1 ya da 2 çay kaşığı bitki kullanmalı ve bu hazırladığınız demden günde 3 defa içmelisiniz.

Dışarıdan müdahale etmek istiyorsanız 25 ml kadar gül suyu ve yine aynı ölçüde güvercin ağacı kabuğu özü ve 20 damla kadar çay ağacı yağını iyice karıştırın. Pamuklu ve temiz bir bez ile günde 3 defa veya eğer gerek görüyorsanız daha fazla cildinize sürün.

concept skincare. Skin of beauty young woman before and after thSiğiller Ve Tedavisi

Siğil problemlerine deri dokularını anormal seviyede çoğaltıp sert bir öbek oluşturan bir virüs neden olur. Siğiller genelde kişide ellerde, dizlerde ve yüzde görülmektedir. Siğil hastalığı hafif düzeyde de olsa bulaşıcı bir hastalıktır. Ama siğiller çoğu zaman Zarasızdır ve sonunda kendilerini yok ederler.

Tabanlarda ve ayaklardaki siğillerde sabit basın onları kalınlaştırır ve bu neden ile onları daha acılı bir hale getirir. Genital bölgelerde ve anüste oluşan siğiller ve ayrıca patlamak üzere olan siğiller renk değiştirenler ve kanayan siğillerde muhakkak profesyonel müdahale gerekmektedir.

Tedavi: Siğiller tedavi edebilmeniz için çok fazla yöntem vardır. Fakat bu yöntemlerin arasında en pratik olan yöntem karahindiba ya da kırlangıç otunun taze özü ile günde en az 3 defa olmak üzere siğilli bölgelere hafif bir şekilde kompres yapılarak ya da bir Damal sek çay ağacı yağını veya mazı ağacı tentürünü sabah ve akşam doğrudan siğillerin üzerine sürmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.