İPUÇLARIM

Tükenmez Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez Lekesi Nasıl Çıkar?

Hayatımızı kolaylaştıran bazı icatlar, günlük yaşantımızda zorluklara neden olabiliyor. Silinmez yazılar yazmamızı sağlayan; fakat istenmeyen bir yere bulaştığında büyük sıkıntılara neden olan tükenmez kalemde bunlardan birisi… Bu lekeye bulunduğu yerin özelliğine göre müdahale edilmelidir.

Tükenmez Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştaki tükenmez kalem lekesi için; hardal tozuna reçel kıvamına gelecek kadar su ekleyin ve karıştırın. Kremi sürer gibi lekeli kısma uygulayın. Daha sonra 15-20 dakika kadar bekleyin ve temiz suyla durulayın. Çıkmazsa bir beze saf alkol dökün. Hızlı şekilde ovalayın ve sonrasında bekletmeden yıkamaya atın.

Duvardaki tükenmez kalem lekesi için; nemli bir bezin arasına kabartma tozu koyun ve lekeli kısmı hafifçe ovalayın. Kalan izler yok etmek için ise bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Ovalarken duvarın boyasını kaldırmamaya dikkat etmek gereklidir.

Kağıttan, tahtadan, plastikten ve diğer yüzeylerden çıkarmak için;  istenmeyen tükenmez kalem izlerinin silinmesi için üretilmiş özel silgiler mevcuttur. İçerisinde hem yağı emen madde hem de çözücü bulunan plastikten daha sert bu silgiler ilk tercihiniz olmalıdır. Son zamanlarda yaygınlığı artan bu silgileri kırtasiyelerde bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.