Abajur temizliği nasıl yapılmalı? Abajurun bakimi nasıl olmalıdır?

Abajur temizliği nasıl yapılmalı? Abajurun bakimi nasıl olmalıdır?

Abajurlar nasıl temizlenir ?

Kumaş Abajurlar nasıl temizlenir; kumaş abajurlar için patates unu kullanabilirsiniz. Patates ununu kumaşın üstüne sürün, 10 dakika bekledikten sonra yumuşak bir fırça kullanarak fırçalayın. Fırçalama ve silme işlemlerinde fazla bastırıp kumaşın dokusuna zarar vermeyin.
İpek Abajurlar nasıl temizlenir; ipek abajurlarımız için üzerinde benzin olan yumuşak bir fırça ile fazla bastırmadan, hafif hafif ipek abajumuzun kumaş bölümlerini fırçalayınız.
Hasır ve saman Abajurlar nasıl temizlenir; Bu tür abajurların temizliği için süt ve süngerden yârdim alabilirsiniz. Süngeri süte batırdıktan sonra yavaş yavaş siliniz, sildikten sonra kurulama işlemi için temiz ve rengi çıkmayacak bez kullanınız.
Kâğıttan Abajurlar nasıl temizlenir; kâğıttan yapılmış abajurlar çok çabuk tozlandıkları için en az haftada 3 defa temizlemenizi öneririm. Temizlik için bezimizin kuru, temiz ve yumuşak olmasına özen gösteriniz. Uzun süre temizliği yapılmamış abajurun ilk bez ile tozu alınır, ardindan yumuşak bir silgi kullanarak kalan keleri siliniz. Sonuçta kâğıtlarda yazılı olan yazıları silen silgiler kâğıttan abajuru da temizleyecektir.
Abajurdan nasıl daha çok ışık alınır; abajurun iç kısımlarına alüminyum kâğıt sâriniz vermiş oldukları ışık yansıma yapacağı için daha çok ışık verecektir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder