İPUÇLARIM

Windows 8 Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler

Windows 8 Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler

Windows 8 Metro arayüzü ile gelmiş, Microsoft’un en son (güncel) işletim sistemidir. Dokunmatik cihazlarda, mobil aygıtlarda ve normal bilgisayarlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanan işletim sistemi W8, Windows’un eski sürümlerine (Windows 7, Vista, XP) alışkın olanlar için ilk aşamada kullanımı oldukça zordur. Bu sebepten dolayı yeni Windows 8 kullanıcılarının bilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Başlat Menüsü

Windows 8’de bilindiği üzere başlat menüsü yok. Klavyeden “windows” tuşuna bastığınızda hiçbir şey açılmıyor. Yine aynı şekilde masaüstündeyken sol alt tarafta başlat düğmesini göremiyorsunuz. Bilgisayar üzerinde işlemler yapabilmek için size “Windows + X” kısayolu sunuluyor.

Program Kaldırma ve Bilgisayarı Kapatma

Windows 8 ile birlikte yüklü programları bilgisayardan kaldırmak çok basit hale getirilmiş. Metro arayüzünde iken kaldırmak istediğiniz programın kutucuğuna sağ tıklayıp “Kaldır” yazısına tıklayın. Bilgisayarı kapatmak istediğinizde ise “ALT + F4” kısayolunu kullanabilir veya masaüstünde fareyi sağ alt köşeye getirerek güç simgesini açabilirsiniz. Oradan kapatmak mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.