Pantolon, Gömlek, Etek, Takim Elbise vs Ütülerken Ütü Yanığını Giderme

Parlayan kumaşlar ile ütü yapmak ev hanımlarına dert olmaktadır. Bu makalede ütü yaparken saten olsun ipek olsun veya aklınıza gelecek olan diğer kumaşlarda ütü izi oluşumunu nasıl engelleniri araştırdık. Elbiselerimizde sıcaklık yüzünden oluşmuş olan ütü izleri yüzünden bize hem maddi hamda manevi sorunlar çıkarır. Peki, ütü yaparken ütü izlerine karsı kullanılacak bir yöntem yok mu? Ütüleme işlemine başlamadan önce yanınıza mutlaka kâğıt peçete veya havlu ve oksijenli su alınız. Ütüleme sırasında oluşan yanıklara ne kadar çabuk müdahale ederseniz kumaşlardaki zararda o kadar giderebilirsiniz.

Ütü yaparken ütü yanığı nasıl geçer?

Ütüleme esnasında kumaşta oluşan yanığı oksijenli suya bandırılmış bir bez ile iyice siliniz. Sildikten sonra yanan kisimin üzerine kâğıt havlu veya peçete koyarak yeniden ütüleyiniz. Bu şekilde ütü yanıkları yüzünden oluşan ütü izlerinden kurtulabilirsiniz.

Ütünüz için evde ütü suyu hazırlamak isterseniz buradaki makalemizi okumanızı öneririm. Daha kolay ve hızlı ütü yapmak istiyorsanız bu konuda işinize yaracak bilgilere ulaşabilirsiniz.

34 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.