İPUÇLARIM

Örgü Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Örgü Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kendin yap köşemizde birçok eşyanın ya da malzemenin ve daha birçok faydalı araçların nasıl hazırlanacağını sizlerle her gün paylaşıyoruz. Ama şu ana kadar özellikle takı konusunda çok fazla çalışmamız olmadı. O yüzden takı çalışmalarımıza en popüler olan takıdan yani örgü ve ucunda ya da etrafında çeşitli takı uçlarının bulunduğu örgü bilekliğin hazırlanışından başlayarak her hafta en az 3 ya da 4 farklı takı modelini göstermeye çalışacağız.

orgu bileklik 1Gerekli Malzemeler
Bu şık ve kolay hazırlanan örgü bileklik için dilediğiniz kadar takı ucu, makas, takı pensesi, metal halkalar, zincir ve elbette kalın ip ya da deri ipe ihtiyacınız var.

Örgü Bileklik Yapımı

orgu bileklik 2Deri ip ya da kalın ipi bileğinizi en az 3 defa dolayıp ne kadar ipe ihtiyacınız olduğunu ölçün. İpi ikiye katlayarak ölçmeyi unutmayın.

orgu bileklik 3Daha sonra ipi ikiye tam olarak katladığınızdan emin olup üçüncü parça ipi de aynı boyutta kesin.

orgu bileklik 4Sonrasında üç ipi de yani uzunlamasına kestiğiniz ve bileğinize 2 kat sardığınız ipi ve daha sonra aynı boyutta ölçüp kestiğiniz üçüncü ipi baş taraftan birleştirip birbirlerine bağlayın.

orgu bileklik 5Küçük metal bir halka alın ve bu halkayı biraz önce düğüm attığınız kısma pense yardımı ile ilave edin. Metal halkayı kapatmadan önce zinciri halkanın içinden geçirin ve metal halkayı kapatın.

orgu bileklik 6Sonrasında bilekliğin baş kısmını bir yere sabitleyin ya da baş tarafına koli bandı yapıştırıp sabit bir şekilde kalmasını sağlayın.

Daha sonra zinciri tek bir ipte tutarak yani aynı ipin üzerinde tutarak tüm bileklik ipini örün. Örme işlemi tamamlandığında bilekliğin diğer ucunu da bağlayın. Varsa kalan ip fazlalığını da kesin.

orgu bileklik 7Diğer ipin ucunu da bağladıktan sonra zincirin fazlalığını pense ile kesin ve zincirin ucuna halkayı geçirip aynı halkayı ipe ekleyip pense ile sağlamlaştırın.

orgu bileklik 8Sonrasında hazırlamış olduğunuz takı uçlarını küçük metal halkalara takıp, metal halkaları da zincirin küçük halkalarına geçirerek bilekliğinizde dâhil edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.