Minimalist Ev Dekorasyonu | Minimalist Dekorasyon Fikirleri

Minimalist Ev Dekorasyonu | Minimalist Dekorasyon Fikirleri

Minimalist ev dekorasyonu yaratmanın püf noktalarını biliyor musunuz? Son dönemde popülaritesi giderek artan minimalist yaşam tarzı, sadeliğin ön planda tutulduğu bir akımdır. Sadece ihtiyaç duyulan eşyalardan oluşan bir dekorasyon ortaya koyarak yaşam alanını genişleterek hareket serbestliği yaratmak hedeflenir. Peki, minimalist ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Minimalist ev dekorasyonu yaparken, eşyayı öne çıkarmak yerine yaşam tarzına uyum sağlayacak, daha çok anı biriktirmek için daha fazla zaman kazandıracak bir yaşam stilidir.

  • Minimalist bir düzene geçiş yaparken önceliklerinizi sorgulayarak işe başlamanız gerekir.
  • Sadeleşmenin tercih edilmesi ön planda tutulmalıdır.
  • Eşya değil yaşam kalitesi önemsenmelidir.
  • Para ve enerjinin, eşya kalabalığına değil, sizi mutlu eden şeylere harcanmasıdır.
minimalist-ev-dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Minimalist dekorasyonda sade ve göz yormayan bir ev düzeni hedeflenir. Renk seçimi yaparken genel dekorasyonun uyumu göz önünde bulundurulmalı, ışığı yansıtan renkler kullanılmalıdır. Hedeflenen alanın sade ve nötr tonlarda olması bir bütün halinde ele alınması gerekir.

Dekorasyonda renklerin ve desenlerin karmaşası yerine doku ile farkındalık yaratabilir bu sayede mekâna derinlik katabilirsiniz. Tablo, halı, kırlent, fon perde seçiminizle etkili bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Minimalist Ev Dekorasyonu İçin Eşya Azaltma

Minimalist olmak boş odalarda oturmak da demek değildir. İhtiyaç olan kadar eşya bulundurmak, bunu yaparken tarzınızdan ödün vermeden kendi çizginizde evinizi dekore etmektir. Hobilerinizi göz ardı etmeden eşyaları azaltarak sadeleşmektir.

minimalist-ev-dekorasyonu

Az Eşya ile Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Minimalist olmak bomboş evlerde oturmak demek değildir. Sadece ihtiyaç duyulan eşyaları bir araya getirerek, yaşam için kendinize daha fazla zaman tanımaktır. Temizliği kolay, depolama alanı fazla ve detaylarla göz yormayan sade eşyaların tercih edilmesidir.

Doğal ışığın yansımasını arttırmak için doğru perde seçimi ve aydınlatma ürünlerini tercih ederek mekânı olduğundan geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Minimalist Ev Eşyaları Nelerden Oluşur?

Minimalist ev dekorasyonu yaparken eşyalarının seçimi sırasında, işlevsellik ve ergonomik olması ön plandadır. Basit ve doğal malzemelerden yapılmış eşyaların tercih edilmesi minimalist yaşama geçişi de kolaylaştırır. Sadece ihtiyaç olan kadar eşya bulundurmak, hayat kolaylaştıran pratik ürünlere yönelmek minimalist yaşamın bir parçasıdır.

Sade ev düzeninin benimsendiği minimalist dekorasyonda, geometrik şekiller, nötr renkler ve doğru aydınlatma armatürleri sayesinde eşyalara hizmet etmek yerine kendinize daha fazla anı biriktirmek için zaman tanıyabilirsiniz.

minimalist-ev-dekorasyonu

Sade Minimalist Evler ve Özellikleri Nelerdir?

Minimalist ev dekorasyonu özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Sade ev düzeni için doğal malzemeler ön plandadır.
  • Depolama alanı geniş, kullanım avantajı sağlayan mobilyalar tercih edilir.
  • Bej, gri, beyaz gibi nötr renkler dekorasyonda göze çarpar.
  • Doğru şekilde aydınlatma ile mekân ferah bir görünüm kazanır.
  • Daha çok yuvarlak hatlara sahip olan ve geometrik şekil yer verilir.
  • Modern minimalist evler oluşturmak için dokularla çarpıcı bir görünüm sağlanır.

İlginizi çekecek diğer yazı: Az Maliyetle Banyo Yenileme Fikirleri | Banyo Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder