İPUÇLARIM

Kurşun kalem ile çizilen kıyafet nasıl temizlenir?

Kurşun kalem ile çizilen kıyafet nasıl temizlenir?

Çocuklar nedense ellerine geçirdikleri kurşun kalem ile duvar, mobilya ve elbiseleri çizmekten çok hoşlanırlar. Benim basıma çok geldi emininki sizlerinde basına gelmiştir. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim. Bu durumlarda kızmak yerine onunla birlikte kağıt üzerinde resim çizin. Kızdığınızda ters tepki verip çizmeye devam ediyor ama onunla geçireceğiniz zaman onu mutlu ettiği için istediğinde mutlaka beraber çizim yapın.

Kurşun kalem hakkında kısa bilgi:

Kurşun kalem, kağıt üzerine yazı veya çizim için kullanılan, yazıcı kısmı çoğunlukla kil ve grafitten üretilen kalem. Tipik bir kurşun kalemde grafitin etrafı ahşap kaplıdır. Bunun yanı sıra metal veya plastik muhafazaya sahip kurşun kalemler de mevcuttur.

Kurşun kalem nasıl üretilir:

Modern kalemler, endüstriyel olarak ince tabanlı grafit ve kil tozu karışımının su eklenerek oluklu ahşap çubuklara yerleştirilip fırınlanmasıyla üretilir. Ortaya çıkan bu dizeler, süzme yap veya erimiş muma daldırılır. Birleştirilen oluklu kalemler, sarılır ve boyanır. Kalemlere silgi v.b. materyaller eklenebilmektedir.Kaynak:tr.wikipedia.org /wiki/Kurşun_kalem

Kurşun Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kurşun kalem ile çizilen giysiyi sert şekilde yıkayarak çıkarmak mümkündür. Bu şekilde leke çıkmadıysa, lekeli kimsi bir parça içerisinde alkol olan kabin içinde ıslatın. Temiz leke bırakmayan bir bez ile fırça yapar gibi silin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.