Salya lekesi nasıl çıkar?

Bebeklerimiz özellikle diş çıkarma dönemlerinde salyaları daha çok akmaktadır. Koltuklarda veya kıyafetlerin üzerinde salya lekesi oluşabilir. Bu konumuzda salya lekesini temizleme yöntemleri bulabilirsiniz.

Sitemizin misafirlerinden Nefret hanımın bize yönettiği “bej rengi tay tüyü koltuğum var. Çocuklarımın ağzının suyu koltuğa akmış ne yaptıysam çıkmıyor ne yapabilirim?” sorusunun yanıtıdır. Nefret hanim sizin sorunuza çare Gall sabunu olacaktır. Sizinde sormak istediğiniz sorular var ise Sorunu Sor bölümünden sorabilirsiniz.

Gall sabunu nedir ve nerede bulunur?

Gall sabunun içinde sığır safrası, klorofil, Palmiye yağı sabunu ve Hindistan cevizi yağı sabunu bulunan organik leke çıkarıcı bir maddedir. Birçok lekenin çıkarılmasında kullanılan organik leke çıkarıcı Gall Sabunu salya lekelerin dışında birçok zor lekenin çıkarılmasını sağlamaktadır. Örneğin: Dolma kalem, mürekkep, kan, yağ, meyve ve benzeri lekelere karşı inanılmaz etkilidir. Gall sabununu büyük alışveriş merkezinin temizlik reyonunda bulabilirsiniz. Fiyatı yaklaşık 6-7 TL’ dir.

Sayla lekesi nasıl temizlenir?

Salya lekesi olan bölgeyi ıslak temiz bir bezle ıslatın ve üzerine Gall sabunu sürerek ovalayın. Silme işlemin ardından koltuğunuzu veya salya lekesi olmuş olan eşyanızı mümkün ise güneş alan bir bölgede kurutun.

One Response

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.