Kravattan Takı Nasıl Yapılır?

Kravattan Takı Nasıl Yapılır?

Evde çok fazla eski kravat mı var, hemen hemen her yıl 3-4 tane kravatı atıyor musunuz? O zaman bu projemize bir göz atmadan eski kravatlarınızdan vazgeçmeyin.

Gerekli Malzemeler
Eski kravatlar, makas, iğne iplik, toplu iğne, düğmeler, eski takı başlıkları, demir çıtçıtlar bu güzel ve eğlenceli projede ihtiyacınız olan malzemelerdir.

Kravattan Takı Yapımı

kravattan taki 1Kravatı yukarıdaki gibi düz bir masaya koyun.

kravattan taki 2Kravatın alt kısmında 12,5 cm uzunluk bırakarak yukarıdaki gibi üzerine 7,5 cm gelecek şekilde katlayın.

kravattan taki 3Daha sonra katlanmış olan kravat kısmını alttaki kravata toplu iğneler ile birleştirin.

kravattan taki 4Sonrasında 5 cm uzunluklar ile katlamaya devam ederek kravat kat parçalarını birbirleri üzerine toplu iğne ile iğneleyin.

kravattan taki 5Hazırladığınız bu kravat takıyı boynunuzda ölçün ve uygun bulduğunuz uzunlukta toplu iğneler ile kravatın iki tarafını da birleştirin.

kravattan taki 6Tüm ölçüler ve birleştirmeler tamamlandıktan sonra toplu iğneli kısımları iğne ve uygun olan renkteki ip ile dikerek tamamen birleştirin. Kravat tek renkte değil ise ipliklerin rengini gerektikçe değiştirmeyi ihmal etmeyin.

kravattan taki 7Elbette fazla olan ince uzun kısmı da kesin ve kravatın geniş olan kısmına birkaç tane düğme dikerek takıyı tamamlayın.

kravattan taki 8Başka bir kravatı bileğinizde ölçün ve ince kenarları iğne ve iplik ile dikin.

kravattan taki 9Her iki uç kenarlarına da çıtçıtları ilave edin.

kravattan taki 10Eski takılarınızı değerlendirmek için kravatın geniş kısmına istediğiniz takı süs metalleri dikin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder