Çift Tüvit Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Çift Tüvit Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Çift tüvit örgü modeli tüvit örgü modelinin bir kademe daha ileri seviyesi ve tekli değil ikili örülme tekniğidir.

Bu örgü tekniğini henüz yeni deniyorsanız ilk önce yukarıdaki linke tıklayıp tekli tüvit örgü modelinin nasıl örüldüğünü öğrenebilirsiniz. Veya isterseniz direk olarak çift tüvit örgü modelini tekliden önce öğrenebilirsiniz.

Bu örgü modeli genellikle bebek battaniyesi ya da atkı yapımı için ideal olan bir örgü modelidir.

Bu örgü modeline başlarken farklı renkte çift ip ile başlayın.

Çift Tüvit Örgü Modeli

Bu örgü modelinde ilmek esası 2 ilmek katları ve artı 1 ilmektir.

Adım 1: İlk adımda ilmek kuralına uyarak istediğiniz kadar ilmeği şişe dizin ve ilk sırayı yani aslında başlangıç sırasını tamamen düz olarak örün. Bu sırayı başlangıç sırası olarak saydığımız için aşağıda sıra biri açıklayacağız.

tuvit orgu modeliAdım 2: İlk sırada ilk ilmeği düz olarak örün ve sonraki ilmeğin hemen altındaki boşluktan şişi geçirip düz olarak örgü yapın.

tuvit orgu modeliAdım 3: Daha sonraki ilmeği normal olarak düz örün ve bir sonraki ilmeği sol taraftaki şişte bulunan ilmek boşluğundan geçirip düz örgü yapın.

Tüm sırayı aynı şekilde yeniden uygulayarak tüm sırayı örmeye devam edin. Son ilmeğe geldiğinizde son ilmeği düz olarak örün.

tuvit orgu modeliAdım 4: Bu sırayı diğer ip ile düz olarak örün.

tuvit orgu modeliAdım 5: Şimdi ilk ip rengini alın ve ilk ilmeği düz olarak örüp daha önce yaptığınız gibi sonraki ilmeği almadan ilmeğin altından şişi geçirip o bölgeden düz olarak örgü yapın. Aynı şekilde tüm sırayı örmeye devam edin. sıra sonuna geldiğinizde son iki ilmeği düz olarak örüp sırayı tamamlayın.

Adım 6: Dördüncü sırada ilk iplik ile tüm sırayı olarak örün.

Bundan sonra aynı şekilde adımları tekrar ederek örgü işinizi istediğiniz uzunluğa gelene dek örmeye devam edin.

Unutmayın bu teknikte 1 yerine 2 farklı renkte ip kullanılmıştır. Bu yüzden hangi sırada hangi ipliği almanız gerektiğine dikkat ederek örgü işinizi buna göre tamamlamanız gerekir.

Çift Tüvit Örgü Modeli Video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder