Kolay Örgü Çanta Yapımı, Videolu Anlatım

  • 07 Mayıs 2022
  • 3.174 kez görüntülendi.
Kolay Örgü Çanta Yapımı, Videolu Anlatım

Merhaba örgü sever ziyaretçilerimiz. Bu sayfamızda örgü çanta yapımı ile birlikte olacağız. Anlatımlı olarak el örgüsü çanta yapımı nasıl olur? Bunu öğreneceğiz. Çanta örmek isteyen örgücü ziyaretçilerimizle birlikte faydalı bilgiler alacağımıza inanıyoruz.

 

Bildiğiniz gibi çantalar bayanların olmazsa olmazı. Çantasız bir bayan düşünülemez. Örgü tutkunu bayanların tercihi ise her zaman örgü çantalardan yana olmuştur. Biz de zaman zaman gerek çanta modelleri gerekse örgüden çanta yapımını anlatımlı videolar halinde yayınlıyoruz. Çantalar, bizim en çok yer verdiğimiz konuların başında geliyor.

Bu kez 6 farklı videoda çanta yapımını öğreneceğiz. Tamamı detaylı açıklamalı, video ile anlatımlı, 6 farklı video ile örgü çanta yapımı anlatımı içerisinden kolayınıza gelen çanta modelini yapmanız hiç de zor değil.

Bakalım siz de bizimle aynı fikirde misiniz? İlk videoda Derya Baykal ile birlikte örgü işi çanta yapımını anlatımlı olarak baştan sona izleyeceğiz.

 

Derya Baykal’dan Örgü Çanta Yapımı Anlatımı

 

İlk videoda Derya Baykal ile birlikte el örgüsü çanta yapımını öğrendik. Derya Baykal ve konuğu Didem Akbulut’tan çok güzel, çok şık, oldukça kullanışlı örgü çanta yapmayı öğrendik. Bu videodaki gibi bir çanta örmek için gerekli malzemeler, 700 gram pamuklu makrome ip, çanta sapı ve yarım metrelik poplin kumaşa ihtiyacımız olacak.

Bütün bu malzemeleri her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Derya Baykal’ın örgü çantası hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz. Yapılışı kolay, kolay olmasının yanında ayrıca çok şık bir çanta oldu. Siz ne dersiniz?

İkinci videoda yazlık bir çanta yapımını izleyelim. Bu sefer Ezgi Sertel ve Sibel Kavaklıoğlu ile birlikte anlatımlı şekilde videolu olarak örgü yazlık çanta yapımını öğrenelim. Örgü sever hanımların yakından tanıdığı Sibel Kavaklıoğlu’nun eşsiz anlatımı ile el örgüsü yazlık çanta nasıl yapılır? Hep birlikte izleyelim…

 

Örgü Yazlık Çanta Yapımı – Ezgi Sertel ve Sibel Kavaklıoğlu’nun Anlatımı

 

Örgü işi yazlık, çok güzel bir çanta modelinin yapımını da öğrenmiş olduk. Tam yaz günlerini yaşadığımız şu günlerde oldukça kullanışlı bir çanta oldu. Ezgi Sertel ile Sibel Kavaklıoğlu’nun yapmış olduğu bu çanta ile ilgili de yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu videoda örgü çantamızı tığ ile örmüş olduk. Hep aynı modelde örülen çantaları değil de farklı farklı modellerde olan çantaların yapımlarını izleyelim değil mi?

Birinci video anlatımlı örgü çanta yapımı ve ikinci videodaki çantanın yapımları farklı modellerden oldu. Başka videolar ile devam etmek istiyoruz. Fakat genelde bütün örgü çantaların yapımları birbiri ile benzer vaziyette.

Bu sebeple örgü işi çanta yapımlarının spesifik bölümlerinin yapılışlarını da öğrenelim. Çantanın tabanı, askısı gibi bölümleri nasıl yapılır? Biraz da bunlarla ilgili bilgiler alalım.

O zaman ilk olarak örgü çantaların tabanının yapımı nasıl olur? Bu soruya cevap alarak başlayalım. Yine video ile anlatımlı olarak, detaylı şekilde açıklamalı, Youtube’da “Örgü Life” Kanalına ait “Çanta Tabanı Nasıl Yapılır” başlıklı videoyu izleyerek örgü çanta altı yapımını izleyelim.

 

Örgü Çantaların Tabanının Yapımı – Çanta Tabanı Nasıl Örülür?

 

Bir de sık iğne ile dikdörtgen desenli örgü çanta tabanının yapımını izleyelim.

Son iki videoda çantaların alt kısımlarının yapımlarını izledik. İlk iki videolu anlatımlı olarak el örgüsü çanta yapılışını izlemiştik. Parça parça örgü çanta yapımı anlatımı serimize şimdi ise çantanın askısının bir başka deyişle sap kısmının yapılışını izleyerek devam edelim.

İlk olarak örgüden çanta sapı yapımını zaman zaman videolarına yer verdiğimiz “Atölye Hobi” kanalının “Örgü Çanta Sapı Yapımı” başlıklı videosunu yayınlayarak başlıyoruz. Videoda anlatılan çanta sapı yani örgü çanta askısı yapımı oldukça kolay. Kolay olmasının yanı sıra çok da şık bir sap yapacağız.

Spiral sap diye adlandırılan bu örgü işi çanta sapının yapılışını hep birlikte izleyelim.

 

Son olarak penye ipten çanta sapı yapımını da izleyelim. Böylelikle anlatımlı örgü çanta yapımı başlıklı bu sayfamızı sonlandırmış olalım. Örgüden çanta yapımıyla ilgili bilmemiz gerekenleri aldık. Umarız aradıklarınızı bulabildiniz.

 

Penye İpten Örgü Çanta Sapı Yapımı Anlatımlı

Bu videoda da penye ipten çanta sapının yapılışını izledik. Gerekli bilgileri aldık. Bu video için Mor Salkım Örgü Evi Youtube Kanalına teşekkür ediyoruz. Bütün video sahiplerine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizlere örgüyü öğrettikleri için bu yararlı bilgileri bizimle paylaştıkları için hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz.

Kolay Örgü Çanta Resimleri

Umarız bu sayfamızda örgü işi çanta yapımı ile ilgili merak ettiklerinizi buldunuz. Umarız en kısa zamanda bir çanta yapabilirsiniz.

Bitirdikten sonra bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder