İPUÇLARIM

Kâğıt Havlu Kartonundan Kalem Kutusu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kâğıt Havlu Kartonundan Kalem Kutusu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kâğıt havlu artık hepimizin mutfağında olan ve kullanılması zaruri olan bir yardımcıdır. Hepimiz kâğıt havlu kullanılır ama kâğıtlar bitince en sonunda çıkan kartonu hemen atıveririz.

Ama artık bu karton kutuları da değerlendirebileceğimiz alanları öğrenip hem aile bütçemize hem de çevreye yardımcı olabileceğiz.kagit havlu rulosundan kaleimlik nasil yapilir

Gerekli Malzemeler
Kâğıt havlu kartonu, makas, kurşun kalem, kumaş parçası, fermuar ve kuvvetli bir yapıştırıcıya ihtiyacınız var.kagit havlu kutusundan kalem kutusu 2

Kâğıt Havlu Kartonundan Kalem Kutusu Hazırlamak

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 3Kâğıt havlu kartonunu makas ile tam ortadan kesin.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 4Fermuarın ters taraftan bir yanına yapıştırıcı sürün ve kartonun bir ucuna yapıştırın. Bir müddet bir şey yapmadan kurumasını bekleyin.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 5Kartonun diğer tarafına yapıştırıcı sürün ve birkaç saniye sonra fermuarın diğer tarafı ile birleştirin. Bir süre kurumasını bekleyin ve fermuarı açmamayı unutmayın. Fermuarı kalem kutusu tamamlanana dek açmayın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 6Fermuar eklenmiş kâğıt havlu kutusunu boylamasına kumaş parçasının üzerine koyun ve kalem yardımı ile yukarıda gördüğünüz gibi etrafını çizin. Aynı işlemi tekrarlayın ve iki adet yuvarlak çizgiyi kumaşa çizdiğinizden emin olun.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 7Kumaştaki yuvarlak çizgileri dışarıdan 1-2 cm pay bırakacak şekilde kesin.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 8Daha sonra yuvarlak kumaş parçalarından birkaç cm bıraktığınız fazlalıkları yuvarlak çizgisine gelene kadar yukarıdaki gibi birer cm ara ile kesin.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 9Kâğıt havlu kartonunun bir uç tarafının ağız kısmına yapıştırıcıyı tüm yuvarlak boyunca sürün.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 10Biraz önce kesip hazırladığınız kumaş parçalarından bir tanesini yapıştırıcı sürdüğünüz karton tarafına birleştirip hemen 1 cm kartonun altına yapıştırıcıyı sürün ve kumaşı kartona yapıştırın. Aynı işlemi kartonun diğer tarafına da uygulayın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 11Diğer kumaşın enine kısmın bir kenarına yapıştırıcıyı sürün ve yapıştırıcının üzerine kumaşı katlayıp yapışmasını sağlayın. Aynı işlemi karşı tarafını da uygulayın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 12Bu sefer kumaşın boyuna olan kenarından bir tanesine aynı şekilde yapıştırıcı sürüp katlayın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 13Yapıştırıcı sürdüğünüz ve katladığınız uzunlamasına tarafı, fermuara yapıştırıcı sürüp yapıştırın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 14Katlanmamış olan diğer uzunlamasına kenarı fermuarın diğer tarafı ile birleştirip ne kadar katlamanız gerektiğinden emin olun.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 15Gerekli ölçümü aldıktan sonra o kenara da yapıştırıcı sürüp kumaşı katlayıp yapıştırın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 16Daha sonra sağ ve sol taraflara da yapıştırıcı sürüp kartonu kumaşa doğru yavaş yavaş yuvarlayıp yapıştırın.

kagit havlu kutusundan kalem kutusu 17Som olarak da fermuarın üzerine yapıştırıcı sürdükten sonra üst tarafı kutuya yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.