Hangi Kistler Tehlikelidir?

Hangi Kistler Tehlikelidir?

Kistler genellikle insanlar tarafından korku ile karşılanırlar. Fakat tüm kistler korku yaratacak derecede önemli değillerdir. Kistler insanlar için tehlikeli olmaya enfeksiyona maruz kaldıkları zaman başlarlar. Enfeksiyon kapan kist yapısına göre kanser hastalığına da neden olabilir.

Tehlikeli Olan Kistler

Kistler, vücudun herhangi bir bölgesinde ve derinin hemen altında yağ bezlerinin bir araya gelmesi ile bir yumru şeklinde birleşip o bölgeye yerleşirler. Bu kistler 0 ila 2 santim boyunda oluşarak hayatınız boyunca kendiliğinden hem de siz hiç fark etmeden kaybolur giderler.

Fakat bu kistler bazı durumlar yüzünden enfeksiyon kapıp insan sağlığını tehlikeye düşürebilecek bir hal alabilirler.

Deri üzerinde kiste dokunduğunuz zaman deri yüzeyinde hareketli ve yumuşak bir doku hissederseniz bu kistin normal ve tehlikesiz bir kist olduğunu anlayabilirsiniz.

Lakin dokunduğunuzda hissettiğiniz doku sabit ve sert ise bu ciddi bir durumun söz konusu olduğunu işaret ediyor olabilir.

Hangi Kistlerde Kanser Riski Vardır?
Bilhassa yumurtalık ve meme bölgesinde meydana gelmiş olan kistlerde kanser riski yüksektir. Bu yüzden de bu kistler hemen tedavi altına alınmalıdır.

Bu kistler bir an evvel doktorunuz tarafından teşhis edilip tedavi aşamasına alınmalıdır. Bu sayede sağlığınızı tehdit eden bir durumun da önüne geçme imkânınız olur.

Unutmayın!
Kistleri ne zaman fark ederseniz edin, kistlerin sabit ya da hareketli olup olmamasına bakmadan hemen doktorunuza danışmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder