İPUÇLARIM

Hamur İşleri Tavsiyeleri ve Püf Noktalar

Hamur İşleri Tavsiyeleri ve Püf Noktalar
  • Eskisi kadar rağbet görmese de arada bir değişiklik olsun diye evde ekmek yapanlar vardır. Evde ekmek yapıyorsanız ve çabuk bayatlıyorsa ekmek hamurunun içerisine bir miktar haşlanıp ezilmiş patates ekleyin.
  • Kekin güzel kabarması marifetli ellerin sırrıdır. Ufak bir bilgi ile sizde marifetli ellerin sırrına sahip olabilirsiniz. İşin özü şekerin ve margarinin iyi karıştırılmasından gelir. Bir başka önemli nokta ise yumurtanın ve margarinin oda sıcaklığında olmasıdır.
  • Yufka ile yaptığınız böreklerin daha lezzetli olmasını mı istiyorsunuz ? Bir miktar margarini eritin ve içine süt ilave edin. Bu karışımı böreklerin dış yüzeyine sürerseniz oldukça lezzetli olacaklarını yeyince anlayacaksınız.
  • Bayatlamış ekmekleri çöpe atmadan önce bir kez daha düşünün. Öncelikle bunları değerlendirebilir ve harika bir yemek ortaya çıkarabilir ve sonrasında bilinçli tüketici olup ekmekleri bayatlatmamanız gerektiğini kendinize hatırlatabilirsiniz. Bayat ekmeklerle papara (ekmek mantısı, ekmek makarnası) yapılabilir. Oldukça lezzetlidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.