Halı Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir? Bölüm 1

Halı Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir? Bölüm 1

Halı üzerinde çok fazla türden lekeler oluşabilir ancak bu lekelerin hepsinin temizleme yöntemini tek bir yazıda toplamak oldukça zor olduğu için sizlerle halı üzerindeki her türden lekelerin nasıl temizleneceğini birkaç yazıda bir araya getirerek paylaşacağız.

Halı Üzerindeki Lekeler

İdrar Lekesi; İdrar lekesi oluştuğunda hemen fazla sıvıyı emdirin. Daha sonra vakit kaybetmeden sirke ve deterjan uygulaması ile halıyı temizleyin. Halınızı dış taraftan iç tarafa doğru temizleyin ve kuru bezle kurulama işlemi uygulayın.

Zift Lekesi; Ziftin fazlalığını kör ve temiz bir bıçak ile iyice alın. Kuru temizleme ürünleri kullanmak sureti ile halınızı temizleyin. Daha sonra sirke ve deterjan uygulaması ile ikinci temizleme işlemini uyguladıktan sonra halınızı kurutun.

Ayakkabı Cilası Lekesi; Kör ve temiz bir bıçak ile fazlalığı iyice kazıdıktan sonra sadece kuru temizleme maddeleri ile halınızı iyice temizleyin. Sonrasında ikinci temizleme işlemi olarak deterjan ve sirke karışımını uygulayıp temizleme işlemini tamamlayın. Temizleme işleminin ardına halınızı kuru bez ile iyice kurulayın.

Oje Lekesi; Lekenin fazlalığını yine kör ve temiz bir bıçak ile kazıdıktan sonra kuru temizleme maddesi kullanın. Sonrasında yine sirke ve deterjan uygulaması ile halınızı yeniden temizleyin. Daha sonra halınızı fan ya da saç kurutma makinesi ile ama sadece soğuk ayarda kurutun.

Parfüm Lekesi;  Fazlalığı temiz ve kuru bir bez yardımı ile iyice emdirin. Daha sonra deterjan ile sirkeyi karıştırın ve temizleme işlemini uygulayın. Temizleme işlemini sadece dışarıdan içeriye olacak şekilde uygulayın. Temizleme işlemini uygularken sürekli olarak kuru bezi değiştirin.

Yapıştırıcı Lekesi; Her zamanki gibi fazlalığı temizleyin. Daha sonra deterjan ile temizleme işlemi ardına amonyak ile temizlemeyi tamamlayın ve sonrasında temiz ve kuru bir bez ile halınızı kurutun.

Yağ lekesi; Fazlalığı alın ve sonrasında kuru temizleme deterjanı yardımı ile halınızı iyice temizleyin. Daha sonra ikinci temizleme işlemine yani sirke ve deterjan karışımı ile temizleme uygulamasına geçin. Halınızı temizleme işleminden sonra kuruması için kendi haline bırakın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder