Gözaltı morlukları sebep ve nedenleri, Gözaltındaki morluklara ne iyi gelir?

Gözaltı morlukları sebep ve nedenleri, Gözaltındaki morluklara ne iyi gelir?

Gözaltı morlukları göz çevremizdeki derin incelmesi ve burada bulunan kılcal damarla oluşan bir hastalıktır. Cerrahi tedavin yanında bitkisel tedavi yöntemleri ile de düzelmesi mümkündür.

Gözaltı morlukların oluşma sebep ve nedenleri:
Deri kısımların içerisindeki en ince ve zayıf bölge gözaltı derisidir. Derin incelmesi yasımızın ilerlemesi paralel olarak oda ilerler ve daha ince olmaya baslar. Deri inceldikçe o bölgede ki kılcal damarlar gözle gözükür hale gelmiştir.

Alerjik hastaligi olan kişilerde özellikle polene, toza ve hayvanlara (kedi, köpek vs.) olan kişilerde şiddetli göz kaşıntısına sebep olabilir. Gözaltındakine bölgede ovuşturma ve sulanma morluk oluşmasındaki baksa bir sebeptir.

Gözaltı morluğu genelde koyu tenli insanlarda az görünür. Tersine açık tenli kişilerde gözaltı morluğu çok görülen bir hastalıktır.Sıcak ve nemli hava göz morlukları tetikleyen bir etkendir.Hormonal değerlerimizdeki değişiklik veya tükettiğimiz tuzlu yiyecek ve yemeklere bağlı olarak göz etrafımızda toplanan sıvı.

Uyku düzenimiz bile gözaltı torbasının oluşumunu tetikler, sırt üstü yatmak iyi gelmemektedir. Uyuduğumuz sürenin az olması bile yorgunluk ve gözaltı morlukları kazandıracaktır, yeterince uykumuzu almamız gerekmektedir.Bazı hastalıklarda morlukların oluşumuna sebep olmaktadır.

Vücut için zararlı ve bağımlılık yapan sigara ve alkol tüketicide etkenlerden biridir.Gözaltı morlukları aslında baksa hastalıkların belirtileridir. Karaciğer ve böbrek hastalıkları, uykusuzluk, demir ve kansızlık tarzındaki hastalıkların belirtisi olabilir.

Gözaltı morlukları nasıl tedavi edilir?

Morlukların oluşumu engellemek için yapılması gereken en önemli unsurların basında bol su tüketimidir.Güneşten koruyup, uykumuzu iyi almamız ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmak gözaltı morlukların oluşumunu azaltacaktır.
C vitamini alimini çoğaltmamız gerekiyor ve bol bol meyve tüketicide şarttır. Gözaltı morlukları kılcal damar hastalığı olduğu için antioksidan kılcal damarları tedavi ederek morlukların azalmasını sağlayacaktır.

Çay gözaltı morlukları iyi gelecektir, çayı soğutunuz ve gözaltı çevresine bir pamuk kullanarak kompres yapınız morluklara iyi gelecektir.Çayı buz seklinde kullanmak da faydalı olacaktır. Buz dondurma kapları içine çayı koyunuz, sabah uyanınca buz kalıpları halindeki çayımızı gözaltlarında gezdiriniz. Morlukların azalmasın yanında sisliklerde iyi gelecektir.

Gözaltı kremlerime çok etki olacaktır, özellikle C ve K vitamini bulunan gözaltı kremleri tercih ediniz.
Son olaraktan cerrahi tedavi yöntemi, Cerrahi yöntem ile gözaltı morluklarından kesinlikle kurtulmanız mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder