Delikli Uzun Atkı Nasıl Örülür?

Delikli Uzun Atkı Nasıl Örülür?

Bu atkı modelinin özelliği mor ve alaca renklere sahip olan bir yün ipliği ve bol delikler ile örülmesi sonucu çıkan modelin şık görüntüsüdür.

Bu atkı modelinde orta kalınlıkta şişleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca yine makasa, ucu küt düz iğneye ve mor ve alaca renklerdeki yine orta kalınlıkta bir yün ipine ihtiyacınız var.

Bu atkı modeli kışa yeni girdiğimiz bu dönemlerde rahatlıkla üzerimizde taşıyabileceğimiz ve bizi fazla sıkmayacak olan bir atkı modelidir. Delikleri olduğu için de cildin hava almasına izin verecek ve ansızın gelen boğucu havalarda rahat hareket etmemizi sağlayacaktır.

Delikli Uzun Atkı

uzun atki 1Her zamanki gibi şişe başlama düğümü atın ve bu düğümün oluşturduğu ilmek ile birlikte toplamda 20 tane ilmek dizin.

uzun atki 2Sıra 1, 2, 3, 4: Birinci sırayı, ikinci sırayı, üçüncü sırayı ve dördüncü sırayı sadece düz olarak örün.

uzun atki 3Sıra 5: Beşinci sıranın ilk iki ilmeğini düz olarak örün. Daha sonra sağ taraftaki şişe ip alıp sonraki iki ilmeği birlikte sağ taraftaki şişe alarak düz olarak örün. Sonrasında yeniden sağdaki şişe ip alıp sonraki iki ilmeği birlikte alıp düz örgü örün. Aynı şekilde tüm sırayı örerek tamamlayın. Sıra sonuna geldiğinizde sol taraftaki şişte 2 tane ilmek kalacaktır bu iki ilmeği normal olarak yani birlikte almadan düz olarak örün.

uzun atki 4Beşinci sırada gördüğünüz gibi üstte dekoratif deliklerin oluşmaya başladığını göreceksiniz. Artık atkıyı istediğiniz uzunluğa gelene kadar sıra 1, 2, 3, 4 ve 5’i yeniden tekrar ederek örmeye devam edin.

Beşinci sıradan sonra anladığınız üzere sonraki 4 sırayı daha önceki gibi örüp sonraki sırayı da aynı beşinci sıra gibi örmeni gerekiyor.

Eğer isterseniz bu atkının ucuna aynı iplik ile püsküller ekleyip çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Atkıya nasıl püskül ekleneceğini bilmiyorsanız o zaman mutlaka örgü işlerine püskül nasıl eklenir isimli çalışmamıza da bir göz atmalısınız.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder