Ataçtan Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Ataçtan Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Evde bir sürü özellikle renkli ataç mı var? Bu ataçlar ile ne yapacağınızı mı bilmiyorsunuz? O halde hemen size bu ataçları nasıl değerlendireceğinizi gösteren harika ve oldukça kolay bir projeyi sunmamıza izin verin.

Gerekli Malzemeler
Ataçtan bilekliğinizi hazırlayabilmeniz için en az 2 farklı renkte ataçlara ve ince uzun bir kurdeleye ihtiyacınız var.

Bu projeye uymak istiyorsanız 16 tane sarı ataç ve 17 tane kırmızı ataca ayrıca 70 cm uzunluğunda açık yeşil bir kurdeleye ihtiyacınız var.

Ataçtan Bileklik Hazırlığı

atac bileklik 1Kurdeleyi ikiye katlayın ve tam ortasını bir bant ile düz bir masaya ya da sehpaya yapıştırın.

atac bileklik 2Yukarıda gördüğünüz gibi kurdelenin sol ucunu atacın iç kısım boşluğuna sağ kısmını ise kurdelenin sağ dış boşluğuna geçirin. Daha sonra atacı kurdelenin merkezine doğru iyice itin. İlk ataç kırmızı renkte olan ataçtır.

atac bileklik 3Sarı renkte olan atacı da aynı şekilde kurdeleye geçirin ve merkeze doğru ilerletin.

atac bileklik 4Kurdeleyi yukarıya doğru kaldırın ve sol taraftaki kurdeleyi en alttaki kırmızı atacın hemen iç boşluğundan geçirin.

atac bileklik 5Aynı şekilde bu sefer sağ tarafta duran kurdeleyi alın ve sağ taraftaki kırmızı atacın dış boşluğundan geçirin.

atac bileklik 6İkinci bir kırmızı ataç alın ve ilk seferdeki gibi sol kurdele ucunu iç sağ kurdele ucunu da atacın dış boşluğundan geçirin.

atac bileklik 7Kurdelenin sağ tarafını alın bu sefer de bu sağ kurdele ucunu sarı atacın sağ dış boşluğundan geçirin.

atac bileklik 8Sol kurdele ucunu sarı atacın sol iç boşluğundan geçirin.

atac bileklik 9Sarı bir atacı kurdeleden geçirin ve bu sefer soldaki kurdeleyi en alttaki kırmızı atacın sol iç boşluğundan geçirin. Sağdaki kurdeleyi de yine aynı atacın sağ dış boşluğundan geçirin.

Aynı sisteme uyarak bütün ataçları kurdeleye geçirin. En sonda tek yapmanız gereken kurdele uçları ile ilk bağlantı ipini birleştirerek bileğiniz üzerinde kelebek düğüm atmak.

Bu kolay takı modeli gibi diğer kolay takı modellerini ya da daha zorlu olanları merak ediyorsanız kendin yap köşemizden tüm takı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder