Dalgalı Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Dalgalı Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Dalgalı örgü modeli oldukça şık ve özellikle abiye kıyafetlerin üzerine şal örülürken kullanılan bir örgü türüdür. Bu örgü türünde şalın dışında şık atkılar ile uzun şık yelekler de yapılmaktadır.

Dalgalı Örgü Modeli

dalgali orgu 1İlmiklerinizi şişe dizdikten sonra ilk 6 ilmiği çift olarak yani 2 artı 2 artı 2 birlikte olarak düz olarak örün.

dalgali orgu 2Daha sonra bir düz örün ve ipi sağ taraftaki şişin üzerine atın, toplamda 6 ilmiği aynı şekilde yani bir düz örüp, şişe ip atarak örün.

Aynı şekilde tüm birinci sırayı örmeye devam edin.

dalgali orgu 3İkinci sırada ise tüm sırayı komple düz olarak örün.

Aynı şekilde üçüncü sırayı da düz olarak örün.

dalgali orgu 4Dördüncü sırayı tamamen ters olarak örün.

Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken bir, iki, üç ve dördüncü sıraları yeniden takip ederek örgünüzü istediğiniz kadar uzun bir şekilde örmektir.

Bu örgü modelinde olabildiğince ince şişler kullanmak ve eğer mümkünse olabildiğince yaldızlı, simli ya da metalik parlak renklerde yünler kullanmak örgü modelinin çok daha öne çıkmasına ve örülen kıyafetin çok daha hoş algılanmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca bu örgü modeli kışlık değil genelde sonbaharlık bir örgü modelidir ve mutlaka yelek ya da şal ya da benzeri olarak örülmelidir. Çünkü fark ettiğiniz üzere bu şal modelinde fazlaca delikler bulunmaktadır.

İngilizce Video İle Anlatım

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder