Burkulma, Kırık ve Çıkıklarda İlk Yardım

Burkulma, Kırık ve Çıkıklarda İlk Yardım

Kapalı ve basit kırık oluşumlarında şekilde gösterildiği gibi tespit gerçekleştirilmelidir. Bunun için tahta veya sert karton kullanabilirsiniz.  Oluşturduğunuz destek çıkığın veya kırığın altında ve üstünde yer alan eklemi tamamen kapsamalıdır, aksi taktirde işe yaramaz.

Burkulma gibi durumlarda destek iyi bir yöntem olacaktır. Burkulan alana tahta veya kartonla destek yapabilirsiniz. Burkulan eklemi biraz havada tutarsanız daha fazla şişik olması engellenir ve 10 dk aralıklarla burkulan bölgeye soğuk su uygularsanız burkulan eklem rahatlayacaktır.kirik-cikik-tespit Eklem yerinin fazla oynatılmaması ve istirahate alınması gerekmektedir.

Bu anlatılan bilgiler, söylenenler başta hastanın olmak üzere kendinizin ve çevrenizdekilerin can sağlığını güvene aldıktan sonra uygulanmalı, daha sonra ilk yardım uygulamasına geçilmelidir. Bu arada en kısa sürede 112 acil yardıma haber vermeniz gerekir. Unutmayın ilk yardım hayattır(!)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder