İPUÇLARIM

Bebeklerde bronşite iyi gelen tedavi yöntemleri

Bebeklerde bronşite iyi gelen tedavi yöntemleri

BEBEKLERDE BRONŞİT;

Bronşit, ciğerlerin küçük hava kanalları olan bronşçukların iltihaplanmasıdır. Bu enfeksiyon genelde iki yaşından küçük bebekleri etkiler; çünkü bu bebeklerin gelişmemiş ve çok küçük olan hava kanalları yetişkinlerinkinden daha kolay iltihaplanır ve tıkanır.
Orta dereceli vakalarda dinlenmek tedavi edicidir. Bebeğinizin rahat nefes alıp vermesi için geceleri başını 30-40 derece yükseltmek gerekir.
Anne sütü her hastalıkta olduğu gibi bu hastalık için de önemlidir. Anne sütü içen bebekler hastalığı daha hafif geçirirler.

Tedavi Yöntemleri;

  • Öncelikle eviniz temiz olmalı ve bebeğinizin temas ettiği her şeyin temiz olduğuna emin olmalısınız. Temizlik için kimyasallar maddeler yerine enfeksiyonu tetikleyici koku veya gaz yapmayan karbonat ve sirke tercih edilmelidir. Sizden bebeğinize mikrop geçmesini önlemek için ellerinizi yıkamalı ve sterilize etmelisiniz.
  • Susuzluğunu önlemek için düzenli bir şekilde beslemek ve sıvı takviyesi yapmak önemlidir
  • Bebeğinizin terlemesini engellemeli ,terlemişse üstünü değiştirmelisiniz.Bebeklerde bronsit nerdedir
  • Nem miktarını artırmak için buhar makinası kullanmalısınız. Nemli hava bebeğinizin hava yollarını tıkayan mukusun gevşemesine ve öksürüğün iyileşmesine katkı sağlar.
  • Burun tıkanıklığını engellemek için de bebekler için özel üretilmiş tuz solüsyonlarından kullanabilirsiniz. Yine mukusu çıkarmak ya da temizlemek için eczanelerden bebekler için üretilen özel şırıngalardan alabilirsiniz.
  • Bebeğinizi sigara dumanı, toz ve diğer alerjenlerden korumalısınız. Odasını havalandırmalısınız.
  • Yazılan tüm ilaçları ve antibiyotikleri iyileşme olsa da düzenli bir şekilde bebeğinize vermeye devam etmelisiniz. Ayrıca göğüs bölgesindeki tıkanmayı çözmek için pediatrisiniz tarafından tavsiye edilen balgam söktürücülerden bebeğinize verebilirsiniz.
  • Bebeğinizin 4 aydan büyük ise sıcak limonata ve elma suyu verebilirsiniz.Sıcak sıvılar, solunum yolunu yumuşatır ve salgıları azaltır.Islak, sıcak bir havluyu ağzına ve burnuna uygulayarak rahatlatabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.