Bebek Beresi: Tığ İşi Deniz Kabuğu

Bebek beresi modelleri arasında en çok hoşuma giden deniz kabuğu modelidir. Tığ işi deniz kabuğu modeli bebek beresi için 5 mili metrelik yün işleme tığına ihtiyacınız var.

Mademki bebek beresi yapmaya karar verdin o zaman sana bir kaç tavsiye konumda var. Bebeğin 6-12 aylık olduysa, 6 – 12 Aylık Bebek Beresi nasıl örülür konumuza bakabilirsin.

Yok bebeğin dahamı küçük, 

O zaman 0-6 aylık bebek beresi nasıl işlenir konumuza bakabilirsin. Bu verdiğim örnekler yeni başlayan dikiş severler içindir. Sen daha uzmanım ben diyorsan ileri seviyedeki kullanıcılar için hazırladığımız bebek beresi modeline bakabilirsin.

Bebek Beresi: Deniz Kabuğu Bebek Beresi 0-3 Aylık

   

bebek beresi 1Deniz kabuğu modeli bebek beresine 2 tane zincir çekerek başlanır.

bebek beresi 21Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 10 tane yarım çift kroşe işleyin.

bebek beresi 3Sıra 2: İlk sıradaki her bir zincire 2 yarım kroşe işleyin.

bebek beresi 4Sıra 3: Tüm ilmeklere yarım çift kroşe işleyin.

bebek beresi 5Sıra 4: Sıra ikiyi tekrarlayın ve başlangıçtaki yarım çift kroşe ile birleştirme yapın. (40 yarım çift kroşe)

bebek beresi 6Sıra 5: Başlangıç zincirine tığı kaydırın, 1 zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki zincire deniz kabuğu işlemesini yapın, 2 zincir atlayın, 2 tekli kroşe sonraki zincire ve 2 zinciri atlayın.

bebek beresi 7Sıra 6: Deniz kabuğu işlemesini sonraki 2 tekli kroşeye yapın, tüm sırayı aynı şekilde işleyin ve iki tarafı da sıra sonunda deniz kabuğu işlemesinin 1 zincirlik kısmından birleştirin. Alttaki tekli kroşeye deniz kabuğu işleme yapın, sonraki 3 zinciri atlayın. Alttaki deniz kabuğunun üzerine tekli kroşe işleyin ve 2 zinciri atlayın.

bebek beresi 8 bebek beresi 9Sıra 7: İki tarafı da başlangıçtaki tekli kroşeden birleştirin.14 cm uzunluğa ulaşana kadar sıra 6’yı tekrarlayın. Daha sonra ipi kapatın.

bebek beresi 10Bir zincir çekin aşağıdaki deniz kabuğu işlemesinin üzerine 1 tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki 2 zincire deniz kabuğu işlemesi yapın, 3 zincir atlayın.

Bebek Beresi: 3-6 Aylık Bebek Beresi

Daha önceki gibi sadece 2 tane zincir çekerek ana işleme temelini oluşturun.

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire 11 tane yarım çift kroşe işleyin.(11 yarım çift kroşe)

Sıra 2: Bu sıradaki her bir zincire 2 yarım kroşe işleyin. (22 yarım çift kroşe)

Sıra 3: Her bir zincire yarım kroşe işleyin. (22 yarım çift kroşe)

Sıra 4: Daha önceki gibi sıra ikiyi tekrarlayın ve başlangıçtaki yarım çift kroşe ile birleştirme yapın. (44 yarım çift kroşe)

Sıra 5: Başlangıç zincirine tığı kaydırın, 1 zincir çekin, aynı zincire 1 tane tekli kroşe, sonraki 2 zinciri atlayın, sonraki zincire deniz kabuğu işlemesini yapın, 2 zincir atlayın, 2 tekli kroşe sonraki zincire ve 2 zinciri atlayın.

Sıra 6: 2 tekli kroşeye deniz kabuğu işlemesini sonraki yapın, tüm sırayı aynı şekilde işleyin ve iki tarafı da sıra sonunda deniz kabuğu işlemesinin 1 zincirlik kısmından birleştirin. Alttaki tekli kroşeye deniz kabuğu işleme yapın, sonraki 3 zinciri atlayın. Alttaki deniz kabuğunun üzerine tekli kroşe işleyin ve 2 zinciri atlayın.

Sıra 7: 1 zincir çekin, alttaki deniz kabuğuna 1 tekli kroşe işleyin, 2 zinciri atlayın, sonraki tekli kroşeye 1 tane deniz kabuğu işlemesi yapın ve 3 zincir atlayın. Tığ kaydırma yöntemi ile başlangıçtaki tekli kroşe ile iki tarafı da birleştirin. 15 cm uzunluğa erişene dek aynı adımlarla işlemeye devam edin.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.