Dekorasyon Fikirleri, Evi Büyük ve Ferah Gösterecek 10 İpucu

Dekorasyon Fikirleri, Evi Büyük ve Ferah Gösterecek 10 İpucu

Doğru dekorasyon ile evinizi olduğundan daha geniş ve ferah göstermenin 10 kolay yolu.

Genellikle metrekare olarak küçük bir eve sahip olanların bitmeyen derdi olan yer yetersizliği, dekorasyonu etkilediği gibi insanların psikolojisini de olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle küçük alanların etkin bir şekilde dekore edilememesi odanın küçüklüğünü daha çok fark ettirerek hareket alanını kısıtlayabiliyor. Böylesi bir durumdan değişiklik yapabileceğiniz küçük detaylarla kurtulmak ve evinizi daha büyük göstermek ister misiniz? İşte size evinizi daha büyük ve ferah gösterecek 10 ipucu!

 

ev-dekorasyonu-ipuclari

Dekorasyon Fikirleri

1- Perde Seçimi: Perde seçimi fiziksel olarak size alan açmasa da görüntü olarak daha büyük bir oda izlenimi bırakabilir. Bunun için duvar renginizle aynı renk bir perde seçimi yapmanız yeterli. Böylece  odanızın gözünüze daha geniş bir alan gelmesi kaçınılmaz.

 

2- Ayak Uzunluğu: Mobilyalarınızın ayak uzunluklarının maksimum olmasını sağlarsanız odanızın daha ferah ve daha geniş görünmesine de katkı sağlamış olursunuz.

3- Vedalaşma Vakti: Evinizde oda oda gezinen ve kimsenin kullanmadığı eşyaları artık atmanın zamanı geldi. Odanıza ciddi bir şekilde göz gezdirin ve gerçekten bir işlevi ve görselliği bulunmayan eşyalarınızı elden çıkarın.

 

4- Renk Seçimi: Mobilyalar için hafif ve açık renkleri tercih edin. Bu renkler insanın gözüne daha hoş ve ferah gelmektedir.

5- Çok Amaçlı Eşyalar: Küçük odalar için ideal mobilyalar çok amaçlı olanlardır. Yani bir sehpa aynı zamanda kitaplık gibi farklı bir özelliğe de bürünebiliyorsa küçük odanız için ekstra bir yer açmış oldunuz bile.

 

ev-dekorasyonu-hatalari

 

6- Küçük ve Çok: Küçük ve kısa tek mobilya seçimi yerine birden fazla küçük eşyanın yan yana gelerek büyük bir mobilya oluşturabildiği seçimler yapabilirsiniz.

7- Tavana Uzanın: Odanız için alacağınız kitaplığın tavana tam olarak yaklaşabilmesine özen gösterin. Bu küçük ayrıntı odanızın çok yüksek ve geniş olduğu izlenimi yaratacak.

8- Tavan Rengi: Tavan renginizin parlak renklerde olması da yine odanızın çok yüksek bir tavana sahip olması için bir izlenim yaratır.

 

9- Cam Masa Tercihi: Cam masa tercihi ilk izlenim olarak fark edilemeyeceği için odanın da daha geniş olduğu izlenimi oluşturur.

10- Birden Fazla Aydınlatma: Tek bir aydınlatma yerine birden fazla aydınlatma seçeneği kullanmanız odanın normalden daha büyük olduğu izlenimi yaratacaktır.

Küçük olan odanızı fiziksel olarak büyütme şansınız yoksa yukarıdaki adımları izleyerek daha büyük bir odaya sahip olma hissini yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder