Vanilya Yağı Faydaları

Vanilya Yağı Faydaları

Vanilya yağı vanilya bitkisinden elde edilen bir yağdır. Bu yağ mideyi uyarır, sinir sistemini uyarır, adet söktürür, kişiye kuvvet verir ve hoş kokusu sayesinde kişiyi rahatlatır.

Bilindiği üzere vanilya kokusu yani vanilya özlü parfümlerin içerisinde de vanilya yağı bulunmaktadır.

Vanilya Yağı Faydaları

Vanilya yağı daha öncede belirttiğimiz gibi hoş kokusu ile kişinin sinirlerini yatıştırır, afrodizyak etkiye sahiptir, kişide görülen gerginlik, sinir hali ve bezginlik belirtilerini ortadan kaldırır.

Vanilyanın içerisindeki yağ oranı çok düşük olduğundan dolayı içeriğinde kolesterol bulunmaz ama şeker oranı açısından oldukça yüksektir. Bu yüzden de kalori bakımından yüzde oranı fazladır.

Vanilya yağı kişiye ihtiyacı olan gücü sağlayarak kişiye afrodizyak etkisinin oluşmasına sebep olur.
Vücut sistemine güç ve kuvvet kazandırarak vücudun direncini arttırır.

Vanilya yağı kişide meydana gelen bunalımı gidermeye ve kişinin sinirlerini yatıştırmaya yardımcı olur.

Vanilya içerisinde demir minerallerinin yanı sıra sodyum ve kalsiyum da barındırmaktadır.

Vanilya yağının başka önemli bir özelliği de iştah kesici olmasıdır. Bu önemli özelliği sayesinde zayıflamak isteyenlere daha kolay zayıflamaları konusunda yardımcıdır.

Vanilya yağı hazmı kolaylaştırır, ateşin düşmesine yardımcıdır, solunum yollarını temizleyip öksürüğün durmasına yardım eder, mideyi uyarır ve adet gecikmelerinde ya da adet düzensizliklerinde âdetin kolayca sökülmesine yardımcı olur.

vanilya faydalari

Vanilya Yağı Nasıl Kullanılır?
Vanilya yağının nasıl kullanılacağını anlatmaya başlamadan önce vanilya yağını kesinlikle çok kullanmamanız gerektiğini belirtmek isteriz. Vanilya yağı sadece ve sadece birkaç damla kullanılan bir yağdır. Birkaç damladan fazla kullanılan vanilya yağı kişide kusmaya neden olur.

Vanilya yağını kullanmak için vanilya yağını bir fincan suyun içerisine 5 damladan fazla olmamak şartı ile damlatabilir ve günde 3 defa içebilirsiniz. (çay fincanı) Veya isterseniz şekerin üstüne birkaç damla vanilya yağı damlatarak da kullanmak isteyebilirsiniz.

Vanilya yağını dâhilen kullanmak için önce suyu dinlendirmeye alın. Dinlendirdiğiniz suyun içerisine 1 ya da 2 damla kadar vanilya yağı ilave edin. İçmek için değil aroma terapi için yine banyo suyuna 1 ya da 2 damla kadar vanilya yağı ilave edebilirsiniz ya da vanilya yağını direk olarak masaj uygularken kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. beyza dedi ki:

  merhaba, kaynak belirtmeniz mümkün mü sinir yatıştırmayla ilgili?

 2. Gelin Arabası Kiralama dedi ki:

  Vanilyanın bu kadar faydası varmış demekki , teşekkürler paylaşım için

 3. ingilizce türkçe çeviri dedi ki:

  Bilgilenmiş olduk. Teşekkürler..

 4. ingilizce türkçe çeviri dedi ki:

  Bilgilenmiş olduk.. Teşekkürler.

 5. Baskılı Balon dedi ki:

  Çok güzel gerçekten çok başarılı bir makale

 6. Aypower Generator dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler.

 7. kostüm dedi ki:

  Faydalı bir makale olmuş. Teşekkürler iyi çalışmalar.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder