Uzun Yaşatan Gıdalar; Muz

Uzun Yaşatan Gıdalar; Muz

Muzun içeriğindeki maddeler patateste olan maddeler gibidir ancak tat bakımından çok farklıdır. Muzu insanlar şişmanlatıyor diye yemek istemiyorlar ancak pasta, börek ya da kek yerine muz yemek çok daha iyidir. Muzu yerken muzu sade yemek yerine üzerine biraz döküp yemek muz meyvesini çok daha sağlıklı ve çok daha doyurucu bir hale getirecektir. Özellikle ara öğünlerde yemek hazırlamak ya da dışarıda yemek yerine bir küçük muz ile bir bardak ya da küçük bir kutu süt içmeniz çık daha iyi olacaktır. Bunun nedeni nedir diye soracak olursanız muzun içerisinde insan sağlığı için gerekli olan tüm maddelerin bulunmasıdır.

Özellikle süt ve muz ikilisinde vitaminler ile kalsiyum açısından ne isterseniz bulunmaktadır. Bu ikili hem kemik gelişmesine yardımcı olur hem insana kan ve can verir.

Muz ile bal karışımı ise sinir yorgunluğuna iyi gelmektedir. Ancak muz ağızda uzunca bir süre boyunca çiğnenmelidir çünkü bu durum gaz oluşumuna neden olabilir.

Unutmayın!

Sadece sarı olan muz yenmelidir. Üzerinde siyah noktalar olan muz bayattır ve yeşil muzda henüz hamdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder