Süt Kartonundan Cep Telefonu Çantası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Süt Kartonundan Cep Telefonu Çantası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Süt, hepimiz içiyoruz ve cep telefonu hepimiz taşıyoruz. Fakat son zamanlarda moda olan cep telefonu çantasından ya da kutusundan hepimizde yok. Çünkü bu özel çantalar hem oldukça pahalı hem de aile bütçemiz için gereksiz gibi görünen bir harcama.

Fakat cep telefonu çanta ya da kutuları bilhassa pahalı telefonlar taşıyorsak çok önemli. Bu çantalar hem telefonlarımızı kırılmalardan hem de ıslanmalardan koruyabilecek tek malzemeler.cep telefonuna sut kartonundan telefon kabi yapma

Eğer cep telefonu kuta ya da çantası için para ayıramıyor ama şık bir telefon çantasının da özlemini duyuyorsak o kadar parayı boşa harcamamıza gerek yok. Evde kendimiz çok kısa bir süre içerisinde kendi şık telefon çantamızı hazırlayabiliriz.

Cep telefonu cantasi yapimi 2

Gerekli Malzemeler
Süt karton kutusu, ince lastik, şık bir kumaş parçası, kurşun kalem, cetvel, uhu, ütü, ince koli bandı ve siyah ya da beyaz keçe ya da taban için farklı bir kumaş.

Süt Kartonundan Cep Telefonu Çantası Yapımı

Cep telefonu cantasi yapimi 3

Süt kartonunun uzun olan köşelerinden bir tanesini kesin ve kutuyu yukarıda gördüğünüz gibi ayırın.

Cep telefonu cantasi yapimi 4Cep telefonunuzu kutunun geniş olan iki kısmının üzerine koyup kurşun kalem ile etrafını çizin.

Cep telefonu cantasi yapimi 5Kalıbını çizdiğiniz kısımları keserek ayırın ve kestiğiniz parçaların sağ kenarlarına hafif yatsı bir görünüm verecek şekilde kesin.

Cep telefonu cantasi yapimi 6Süt kutusunun ince uzun kenarlarını düzgün bir şekilde kesin ve her iki uzun ince kenarı kestikten sonra çalışma masanızda yan yana koyun.

Daha önce kestiğiniz cep telefonunuza uygun olan karton parçalarından bir tanesini yan yana koyduğunuz bu iki uzun karton parçasının üzerine koyun ve kurşun kalem ile bu sefer bu iki uzun karton parçasının üzerinden kalıbı çizin.

Cep telefonu cantasi yapimi 7Şu anda elinizde 4 adet karton parçası olması gerekiyor.

Cep telefonu cantasi yapimi 8Dört parçadan bir tane büyük olanı bir kenara ayırın ve diğer 3 parçayı şekilde gördüğünüz gibi koyup büyük parça ile arasını cetvel ile ölçerek arada 1,5 cm boşluk olmasına özen gösterin.

Cep telefonu cantasi yapimi 9Diğer uzun ve ince olan kartonların arasında da 2 mm kadar boşluk bırakın.

Cep telefonu cantasi yapimi 10Ölçüleri bozmadan ince koli bandı ile karton kutuları yapıştırın.

Cep telefonu cantasi yapimi 11Daha sonra kumaş parçasını kartonun iç kısmını kaplayacak şekilde kartonun üzerine koyun ve ütü ile kumaşı kartona yapışması için ütüleyin. Ütüde buhar kullanmayın. Eğer isterseniz kumaşı direk kartonun iç kısmına yapıştırabilirsiniz de.

Cep telefonu cantasi yapimi 12Daha sonra kumaşı ters çevirin ve daha önce yapıştırdığınız ince koli bantlarını yavaşça çıkartın.

Cep telefonu cantasi yapimi 13Kenarları göz kararı ile katlama payı bırakarak kesin.

Cep telefonu cantasi yapimi 14Kenar kısımları şekilde görüldüğü gibi kesin. Yani ilk önce üçgen oluşturacak şekilde daha sonra üçgenin içinden daha küçük bir üçgen kesmek kaydıyla kesin.

Cep telefonu cantasi yapimi 15Katlama paylarını ütü ya da yapıştırıcı ile kartona yapıştırın. Kenar kesikleri yapıştırırken kenarların tam olarak kapandığından emin olarak yapıştırmaya özen gösterin. Diğer kalan tek parçayı da aynı şekilde kumaş ile kaplayın.

Cep telefonu cantasi yapimi 16İnce lastiklerden bir parça alın ve büyük olan kutunun dış tarafından bir baştan diğer uca ölçün ve lastik dışta kalacak şekilde her iki lastik ucunu da kartonun her iki alt ve üst köşesine yapıştırın.

Cep telefonu cantasi yapimi 17Küçük olan karton kutusunun her bir köşesine aynı uzunlukta birer parça lastik daha içli dışlı olarak yapıştırın.

Cep telefonu cantasi yapimi 18Yapıştırma işlemleri yukarıda görüldüğü gibi olmalıdır.

Cep telefonu cantasi yapimi 19Keçe, deri ya da plastik istediğiniz her hangi bir farklı renkteki kumaşı her iki kartonun içine yapıştırın. Daha sonra fazla gelen kumaş parçalarını keserek kumaşın tam olarak oturmasını sağlayın. İç kumaşı yapıştırırken esnek olmalarına yani büyük parça kartonun kat yerinden katlanabilmesi gerektiğini göz önünde bulundurun.

Cep telefonu cantasi yapimi 20Daha önce boydan boya lastik geçirdiğinin büyük karton ile diğer küçük kartonu şekilde görüldüğü gibi birbirine yapıştırın. Yapıştırma işleminde üst taraflara değil küçük kartonun alt taraflarına yapıştırıcıyı uygulayın.

Cep telefonu cantasi yapimi 21Kuruduktan sonra telefonunuzu içine yerleştirin ve dört bir lastiği telefonun 4 tarafından geçirerek telefonu telefon çantasına sabitleyin. Sonrasında telefon çantasının ağzını kapatıp üzerinden boyuna olan lastiği de geçirin. İşte telefon çantanız hazır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder