İPUÇLARIM

Sağlıklı Yaşam İçin Gereken Yiyecek Ve İçecekler

Sağlıklı Yaşam İçin Gereken Yiyecek Ve İçecekler

Her kafadan bir ses çıkıyor öyle değil mi? Şunu yerseniz böyle olur, bunu yerseniz şöyle olur diye. Bugün sağlıklı olan besin için yarın çok zararlı deniyor. Elbette sizde ne yapacağınızı şaşırıp kalıyorsunuz. İsterseniz gelin hep birlikte tarih boyunca değişmeyen ve her daim bizlere faydalı olan yiyecek ve içecekleri, daha doğrusu sağlıklı yaşam için gereken yiyecek ve içecekleri hep birlikte tanıyalım ve bu besinleri bir daha unutmayalım.

Sağlıklı Yaşam Kaynağı Yiyecekler

Kabak deyip geçeriz değil mi? Aman kabak deyip geçmeyin çünkü kabak lifler açısından en zengin gıdalardan bir tanesidir. Bu yüzden hemoroit ve bağırsak kanserlerine karşı önleyici bir besindir.
Sürekli çarpıntınız mı var? O zaman narı sofralarınızdan eksik etmeyin. Çünkü nar, kalsiyum, demir ve fosfor gibi minerallerin yanı sıra, B1, B2 nikotinik asit ve C vitaminlerini içerir. İşte bu yüzden nar, çarpıntıya iyi gelir, vücudu toksinlerden arındırır, böbrekleri çalıştırır, kabızlığı giderir. Eğer narın suyu sıkılıp hemen bekletilmeden içilirse, safra söker.
Eğer ishal yada tam aksi olan kabızlık şikayetlerinden muzdaripseniz o zaman size tavsiyemiz bal olacaktır. Eğer balı şerbet haline getirir içerseniz bu size şifa verecektir. Unutmayın soğuk içilen bal şerbeti ishale, sıcak içilen bal şerbeti ise kabızlığa iyi gelir.
Gün boyu iş yapıyorsunuz ve birazda dikkatsizsiniz değil mi? Bu yüzden kolunuzu veya bacağınızı her yere çarpıyor ve tüm hafta boyunca mor lekeler ile geziyorsunuz. O zaman çareniz tereyağında diyeceğim sizlere. Bir yere herhangi bir yerinizi çarptığınızda hemen o bölgeye tereyağı uygulayın yani sürün ve 20 dakika boyunca o bölgede kalmasını sağlayın. Bu önlem morluklar ve acı için çok iyi gelecektir.

Saglikli Yasam Kaynagi Yiyecekler

Sağlıklı Yaşam Kaynağı İçecekler

Her yemekten sonra şiş bir karınla mı dolaşıyorsunuz? Yemeyi hazmetmekte zorlanıyor musunuz? Bu sorunun en iyi çaresi bitki çayıdır. Her yemekten sonra bir fincan bitki çayı içmeniz hem hazmı kolaylaştırır hem de gaz sorunlarınıza iyi gelir.
Baş ağrısından şikayetçisiniz, bu devrin en büyük sorunlarından biri haline gelen baş ağrısı sorunu için oldukça pratik ve lezzetli bir çare var aslında. Papatya çayı, evet papatya çayı ile ağrılarınızı hafifletip yok edebilirsiniz. Unutmayın papatya çayınızı 10 dakikadan az demlemeyin.
Çayı kim sevmez, hepimiz çay içeriz. Önemli olan çayı ne zaman içeceğimizdir. Bizler genelde özellikle akşam yemeğinden sonra hemen çay içeriz ama aslında bu çok yanlıştır. Çünkü siyah çay aslında bir idrar söktürücüdür ve bu yüzden çay içtiğiniz sürece vücudunuz su kaybeder ayrıca vücuttaki demir emilimini etkiler. Bu yüzden en ideal çay içme zamanı akşam yemeğinden en az 45 dakika sonrasıdır.
Sağlıklı yaşam için gereken yiyecek arasında kuşkusuz aslında en baş sırayı et almaktadır. Özellikle insan için günde alması zorunlu olan 60-70 gramlık proteinin en büyük kısmını et karşılamaktadır. İşte bu yüzden sofralarımızdan eti eksik etmemeye çalışmak sağlığımız açısından çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.