Oreo Bisküvisi Şeklinde Not Defteri Nasıl Hazırlanır?

Oreo Bisküvisi Şeklinde Not Defteri Nasıl Hazırlanır?

Bu projemizde özellikle şu sıralar okul çevresinde oldukça popüler olan ve bir o kadar da pahalı olan oreo şeklindeki not defterinin nasıl hazırlanacağını anlatacağız.

Gerekli Malzemeler
Oreo şeklindeki not defterini hazırlamak için beyaz kâğıtlar, makas, cetvel, koyu kahverengi yumuşak dokulu kumaş, iğne, iplik, çift taraflı bant, 2 tane bulaşık süngeri ya da normal sünger, saç lastiği, zımba, tutkal ve kartona ihtiyacınız var.

Oreo Bisküvisi Şeklinde Not Defteri

oreo not defteri 1Kartonun üzerine 5 cm çapında 2 tane yuvarlak çizin ve kesin.

oreo not defteri 2Sonra süngerlerin yeşil yüzlerini çıkartın ve 6,5 cm çapında 2 tane yuvarlak çizin ve kesin. Kestikten sonra süngerin yan kısımlarını makas ile düzeltin.

oreo not defteri 3Yuvarlak olarak kestiğiniz kartonları isterseniz çift taraflı bandı üzerine yapıştırıp geri çekerek isterseniz de üzerlerine direk yapıştırıcı sürerek yuvarlak olarak kestiğiniz süngerleri ortalayarak yapıştırın.

oreo not defteri 4Kahverengi kumaştan 2 tane büyük kare kesin ve her bir yuvarlak süngeri bu kumaşların üzerine ortasına koyun ve kumaşların 4 kenarlarını da süngerin tepesinde birleştirip kumaşa saç lastiğini birkaç düğüm atarak geçirin.

oreo not defteri 5Kumaşın orta kısmını komple yukarıdaki gibi kahverengi iplik ile dikin.

oreo not defteri 6Kumaşı diktikten sonra üst tarafını makas ile kesin.

oreo not defteri 7Süngerin orta kısmından iğneyi başlatarak yukarıda gördüğünüz her bir noktaya birer tane dikiş atın.

oreo not defteri 8Daha sonra A4 kâğıdına 5 cm çapında toplamda 45 tane yuvarlak çizin ve bu yuvarlakların her birini düzgün bir şekilde kesin.

oreo not defteri 9Kestiğiniz kâğıtları 15×3 parçaya ayırın ve her birinin kenar kısmına zımba uygulayın.

oreo not defteri 10Zımbaladığınız kâğıt parçalarının zımbalanan yerin yani zımbanın arka tarafına tutkal sürün. Önce ilk parçaya tutkal sürün ve ikinci parçayı bu tutkallı parçanın üzerine koyun ve bu ikinci parçaya da tutkal sürüp üçüncü parçayı bu ikinci parçanın üzerine koyup üç parçayı da mandalla yapışmaları için tutturun.

oreo not defteri 11Hazırladığınız kâğıt kalıbın her iki yanına da dikip hazır ettiğiniz oreo bisküvi yüzlerini yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder