Okul Malzemeleri Çantası Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Okul Malzemeleri Çantası Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Okullar açılmadan önce aile bütçenize bir katkı daha yapmak istiyorsanız hem resim fırçalarını hem de kalemleri koyup daha doğrusu organize edebileceğiniz bir çanta hazırlamaya ne dersiniz?

Gerekli Malzemeler
Cetvel, tebeşir, maket bıçağı, kurdele ya da kalın ip, dikdörtgen büyük bir kumaş parçası ve organize etmek istediğiniz okul malzemeleri.

Okul Malzemeleri Çantası Hazırlığı

malzeme cantasi 1Kalem ya da fırçayı kumaşın üzerine koyun ve kumaştan en az 5 cm aşağıda olmasına dikkat ederek kumaşı işaretleyin.

malzeme cantasi 2Kalemleri ya da fırçaları kumaşın üzerine koyun ve aralarında 2,5 cm olacak şekilde kalemleri dizdikten sonra hala en az kumaşın dörtte biri kadar büyüklükte kumaşın devamının kaldığından emin olun.

malzeme cantasi 3Eğer kumaş gereğinden fazla büyük ise gerektiği ölçülerde kesin.

malzeme cantasi 4Kalemlerin üst kısmından en az 3 cm kadar aşağıya gelecek şekilde kumaşta kullanacağınız kalemler kadar tebeşir ile işaretleyerek yerlerini belirleyin.

malzeme cantasi 5Aynı işlemi bu sefer aşağıdan 2,5 ya da cm kalemler üzerinde olacak şekilde kumaş üzerinde işaretleyin.

malzeme cantasi 6Sonrasında isterseniz cetvelinde yardımı ile işaretlediğiniz bölgeleri kalemlerinizin girebileceği şekilde hem alt hem de üst taraftan kesin.

malzeme cantasi 7İsterseniz şu andaki hali ile malzeme çantanızı kullanabilirsiniz ya da bizimle sonraki adımları takip ederek okul malzeme çantanızı daha da şık bir hale getirebilirsiniz.

malzeme cantasi 8Hem üstteki hem de alttaki çizgilerin yani kesiklerin hemen alt ve üst kısımlarına yani üst taraftaki kesiklerin altına ve alt taraftaki kesiklerin 1 cm kadar üst kısmına aynı hizalarda birer delik daha maket bıçağı ile açabilirsiniz.

malzeme cantasi 9Maket bıçağı ile kumaşın boş olan tarafının tam ortasına minik bir delik açın.

malzeme cantasi 10Sonrasında kalın ipi ya da ince kurdeleyi ikiye katlayıp minik delikten geçirdikten sonra ucuna bir düğüm atın.

malzeme cantasi 11Kurdelenin ya da ipin aynı boylarda 2 kuyruğu kaldığından emin olun.

malzeme cantasi 12Artık okul malzemelerinizi sardıktan sonra ip ya da kurdele ile şık bir şekilde çantanızı bağlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder