İPUÇLARIM

İskambil oyun kartları nasıl temizlenir?

İskambil oyun kartları nasıl temizlenir?

Yapışan oyun kağıtları nasıl temizlenir, Yeni kağıtları dağıtırken çok yapışıyor, kirlenmiş oyun kağıdı nasıl silinir, iskambil kartları nasıl temizlenir? Vs tarzındaki sorularınızın yanıtlarına, konun devamından ulaşabilirsiniz.

Pisti, batak, elli bir (51) ve benzeri oyunlar için kullanılan iskambil kartları, ellerimizdeki veya oynan yerdeki pisliklerden dolayı zaman ile kirlenirler. Veya rutubet yüzünden nemlenip dağıtmakta zorluklar çekeriz. Bir kaç pratik yöntem ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Oyun kağıtlarının temizliği nasıl yapılır?

Pislenmiş olan plastik oyun kartların temizliği için; Kese kağıdın içerisine kartları koyun, üzerine 3-5 kasık un ekleyin. Sonra kese kağıdını salmak suretiyle un ile iskambil kartlarının iyice karışmasını sağlayın. Un ile bulanmış kartları teker teker silin, bu şekilde kartların üzerindeki pisliklerin çıktığını göreceksiniz.

Başka bir yöntem ise bayat ekmek içidir; Bayat ekmek içlerini çıkarın ve pislendi olan bölgeyi ovarak silin.

Yeni açılmış oyun kağıtların yapışmaması için; Pudralanmış bir bez yardımı ile tüm kartları tek silerseniz, dağıtma sırasında yapışıp size zorluk çıkarmasını engellersiniz.

Uzun süre saklanıp nemlenen kartlar için; Rutubetten dolayı oluşan nemleri çıkarmak için, sac kurutma makinesi ile sıcak hava ülfetin  Nemlenmiş kağıtların kuruyup eski hallerine kavuştuklarını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.