Emziren Anne Coraspin Kullanabilir mi?

Emziren Anne Coraspin Kullanabilir mi?

Coraspin ilacı doktorun gerekli gördüğü hastalıkların tedavisinde destek olarak kullanıldığı gibi ayrıca da orta ve hafif derecede olan nevralji ve adet sancılarında, iltihap durumlarında, diş ağrısı, migren, baş ağrısı, romatizmal hastalıklar ve soğuk algınlığı hastalıklarında kullanılan bir ilaçtır.

Emziren Anne Ve Gebelerde Kullanımı

Coraspin ilacı doktor tarafından gerekli görülmediği sürece gebelerde ve emziren annelerde kullanılmamsı gereken bir ilaçtır.

Bilhassa gebelik döneminin son 3 ayında bu ilacın kullanılması çık sakıncalıdır!
Bu ilacı kullanırken bazı durumlarda mide rahatsızlığı, deri reaksiyonları, nadiren aşırı hassasiyete bağlı reaksiyonlar, nefes darlığı, gastro-intestinal gizli kan kaybında artış ve trombositopeni görülebilir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bu ilacı kullanırken gençlerde ve çocuklarda bilhassa grip ile suçiçeği hastalığına eşlik etmekte olan yüksek ateş reye sendromu durumlarında ilacı kullanmadan önce mutlak suret ile doktora danışılmalıdır. Doktora danışılmadan bu durumlarda asla bu ilaç kullanılmamalıdır.

Coraspin İlacı Kullanım Şekli Ve Dozu
Daha önce de bahsettiğimiz gibi gebe ve emziren anneler bu ilacı doktor izni olmadan kesinlikle kullanmamalıdır. Gebelik ve emzirme durumları dışında kullanım şekli ise aşağıdaki gibidir.

Eğer doktorunuz farklı bir şekilde bu ilacı kullanmanızı önermedi ise;
• Uzun süreli olan tromboz tedavisinde kullanım dozu: 3-4×1 tablet/gün
• Risk altındaki hastalarda koroner trombozun önlenmesinde kullanım dozu: günaşırı 1 tablet
• Post-operatif by-pass ve shunt tromboz profilaksisinde kullanım dozu: günaşırı 1 tablet
• Reinfarktüs profilaksisi ile non- stabil anjina pektoriste kullanım dozu: 1-2×1 tablet/gün
• Yüzeyel venlerin enflamasyonunda kullanım dozu: 3×2 tablet/gün
• Stroke profilaksisinde ve geçici iskemik ataklarda kullanım dozu: 1-2×1 tablet/gün

Ateş ve ağrı enflamasyon ile soğuk algınlığında: Yetişkin kişilerde tek seferde 2 ila 3 adeta, kadar günde 10 tane alınabilir. Çocuklarda kullanımında bir kere de 4 ila 6 yaş için ½, 7 ila 9 yaş için 1, 9 ila15 yaş için 1 ila 2 adet kullanılabilir.

Elbette hiçbir ilaç gelişi güzel kullanılmamalıdır, bu yüzden de bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzun önerisini almanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder