İPUÇLARIM

Elbisem kahve lekesi oldu, Kahve lekesini nasıl çıkarırım.

Elbisem kahve lekesi oldu, Kahve lekesini nasıl çıkarırım.

Sıcak içecekler arasında bence dünyada en çok tüketilen içecek kahvedir. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde uyku kaçırıcı olacakta kullanılır. Masala ben sabahları zor uyaran irim, bir fincan sütlü kahve içtiğim zaman kendimi daha zinde hissediyorum.

Kahve içerken basımıza gelecek küçük kazalar neşemizi bozabilir. Özellikle iş yerindeyken  okulda veya bir davet sırasında üzerimize kahve dökülebilir. Kahve dökülen kumaş üzerinde sarımsı bir renkte leke bırakacaktır. Bu tarz oluşan lekelerin kurumasına izin vermeden temizlemek gerekir.

Kahve lekesi olmuş elbisenin yıkama talimatlarına mutlaka bakin. Bazı elbiselerin sadece kuru temizleyicilerde temizlenmesi gerekmektedir. Leke olan bölgeyi kesinlikle çitileyerek lekenin dağılmasına izin vermeyin.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kahve lekesi olan bölgenin altına pamuk koyun, sonra üzerine sulandırılmış gliserin damlatın. Gliserin kumaşa isleyerek lekelerin pamuğa geçmesini sağlayacaktır. Lekeli bölgeyi yılık su ile duruladıktan sonra kurumaya bırakın. Bu şekilde kahve lekesi kumaşa sinmeden temizlemiş olacağız. Yukarıda uyardığım gibi kesinlikle lekeyi çitilemeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.